Actueel Bomen met een stip Schuldhulp kan stukken beter KLAY de special lis t voor schuifdeurkasten WAT KAN IK 'ZEGGON' ASVION 75 JAAR TE ZIEK 0M TE WERKEN GES30EMEL OP DAG GODS VAN VEEN GROOT IN VS ooo 1 I jH Natuur Weet wat er gekapt wordt Politiek SP doet voorstellen Nico Dijkshoorn Lustrumfeest Schuifdeurkasten =*=*•- KLAY schuifdeurkasten - Maatmeubilair. Showroom Spijkenisse Showroom Hoogvliet Mandenmakerstraat 31a, 3194 DA tel: (010)-216 00 00 open: dinsdag t/m zaterdag 10:00 -16:00 Wethouder legt functie neer Koopzondagen Schrijver slaat aan met debuut s|c Euromast is al een dame op leeftijd s|c Herkenbare portretten in Kunsthal De slager die zijn eigen vlees keurt MaasstadPers Woe risdag23 maart 2011 Nico Dijkshoorn is zaterdag op de Oude Binnenweg. Nico Dijkshoorn is dichter, schrij ver, muzikant. Het liefst alle drietegelijk. Buitenboek- handel Van Gennep zal hij voordragen uit zijn nieuwe boek Kleine Dingen. Een se- rie observaties van de wereld volgens Dijkshoorn. Ook zal hij de standbeelden op het Eendrachtspl^in toespreken. Benieuwd wat Dijkshoorn Katouber Buttplug te melden heeft? Ga dat horen vanaf 15.00, Oude Binnenweg. De Schiedamse sportvereni- ging Asvion, ongeveer 600 leden groot, bestaat 1 april 75 jaar. Zaterdag 2 april wordt het lustrumjaar op grootse wijze gevierd met een spetterende feest op een, vooralsnog ge- heime, en zeer bijzondere, futuristische locatie in Schie dam. Oud-leden worden op- geroepen zich te melden, zo- dat het bestuur hen hiervoor uit kannodigen:feest@asvi- 0n75.nl. Meer info op: www. asvion75.nl GroenLinks wil bomen die gekapt duidelijk worden gemarkeerd. rob KAMMINGA Van de redactie ROTTERDAM Alle bomen die gekapt gaan worden krijgen een geverfde stip op de stam, als het aan GroenLinks ligt. Zo kunnen bewoners en voorbijgangers zien dat een boom op de no- minatie staat om omgezaagd te worden. Nu worden bewo ners vaak verrast, omdat ze de publicatie van de kapvergun- ning hebben gemist. Vorige week heeft de gemeente nog 65 gezonde bomen aan het Weena omgezaagd vanwege een herindeling van de straat. 'Dat kwam veel mensen rauw op hun dak' zegt raadsl-id Ju dith Bokhove. 'De kapvergun- ningen voor bomen zijn zelfs voorgeoefende boombescher- mers nauwelijks te vinden, laat staan voor bewoners. Mensen bellen daardoor boos en verontwaardigd met de ge meente als de houthakkers al in de straat staan. Dan is het te laat, en als bomen eenmaal zijn omgehakt is er geen weg terug.' Bokhove wil dat bewoners tijdig de kapvergunning kun nen bekijken. Tegelijk met het publiceren van de kapvergun ning moet er daarom een fel- gekleurde geverfde stip op de stam komen, zodat mensen tijdig gei'nformeerd zijn en de redenvoordekapweten. O Van de redactie ROTTERDAM Aanstaandewoensdagochtend gaat de SP haar voorstellen voor een betere schuldhulp- verleing, getiteld 'Schulden zijn een probleem voor ieder- een'. aan wethouder Schrijer aanbieden. Al jaren is de SP bezig om de schuldhulpverle- ning in Rotterdam te verbete- ren. "Helaas gaat het de laatste jaren niet beter, eerderslechter. Slechter ookdaninandere ste- den. Daarbij komt nog dat Rotterdammers steeds hogere en meer ingewikkelde schul den krijgen", zeggen de socia- listen in Rotterdam. De SP heeft daarom een probleem- analyse gemaakt, na gesprek- ken met mensen van organisa- ties die ook te maken hebben met de schuldenproblematiek, ep komt nu met tien voorstel len om de dienstverlening van de Kredietbank te verbeteren. Veel oplossingen moeten via landelijke wetgeving komen maar de stad kan zelf ook veel doen. Josine Strormann, SP- raadslid: "Verschillende par- tijen wisten ons te melden dat de schuldhulp in Rotterdam aanmerkelijk slechter functio- neert dan in andere steden. Dat is niet leuk om te horen. Ik pleit toch voor een grote mate van realisme, en hoop dat de gemeenteraad en het college de handschoen op willen pak- ken om nu echt te willen ver- anderen. Even door de zure appel heen bijten, met de bil- lenblootenechtvertellenwat de struikelblokken zijn bin- nen de organisatie van de Kre dietbank. Pas dan kunnen we zaken gaan doen en er voor zorgen dat Rotterdammers met schulden prima geholpen worden. Uit onze gesprekken is ons gebleken dat er in de stad genoeg goede wil aanwe- zig is om samen met de ge meente Rotterdam aan de slag te gaan." De ideeen van de SP mogen wel wat geld kosten. Maar volgens de parti j leveren ze wel een bijdrage aan de op- lossing. Zo wil de SP de dienst verlening van de Kredietbank weerdecentraliseren. Bijvoor- beeld door het instellen van wijkposten van de Krediet bank en de Formulierenbriga- des weer opzetten. Liefst naar Amsterdams model waarbij mensen zonder baan opgeleid worden om formulierenhulp te geven. Weer beter gaan sa- menwerken met de maat- schappelijke partners om zo deproblemen voor te zijn. O qpi v. Ifpff Portefeuillehouder mw. De Coninck (Leefbaar Rotter dam) van de deelgemeente Hillegersberg-Schiebroek heeft op 21 maart met on- middellijke ingang haar functie neergelegd om ge- zondheidsredenen. Zij be- heerde in het dagelijks be stuur de portefeuille Welzijn. De portefeuillehouder gaf per brief aan dat haar ge- zondheid al geruime tijd te wensen overlaat waardoor goed functioneren niet meer mogelijkis. Ze kijkt met een warm gevoel terug op het afgelopen jaar en geeft aan met pijn in het hart haarfunctie neerte leggen. Het bestuur van Leefbaar Rot terdam en de deelgemeente- lijke fractie van deze partij gaan stappen ondernemen om zo spoedig mogelijk een op- volger te presenteren. Het da gelijks bestuur vindt het aan- gekondigde vertrek drama. Christenunie, SGP en SP in de Tweede Kamer willen dat Vlaardingen stopt met het plan om de koopzondagen uit te breiden tot 18 per jaar. Mi nister Verhagen van economi- sche zaken moet ingrijpen, stellen de partijen in Kamer- vragen. Vlaardingen besloot onlangs om de winkels 18 zon- dagen per jaar open te laten. De winkeliers mogen zelf 12 data kiezen voor de openstel- ling. Volgens de Christenunie, SGP en SP sjoemelt Vlaardin gen daarmee met de regels uit de Winkeltijdenwet. Minister Verhagen zou het besluit moe ten voordragen voor vernieti- ging. Volgens de partijen uit de Kamer heeft de gemeente geen recht op extra koopzon dagen, omdat Vlaardingen geen toeristisch gebied is. De WD, voorstander van open zondagen, durfde vanwege de verkiezingen nog geen beslis- sing nemen. Het gebeurt niet vaak dat Ne- derlandse schrijvers in het buitenland een succesnum- mer blijken te zijn. De grote drie van de Nederlandse lite- ratuurdaargelaten natuurlijk. Maar het debuut 'MMORPG' van de Schiedamse schrijver Emile van Veen is in Amerika hard op weg een regelrechte bestseller te worden. De 'ga- methriller' gaat over terroris- ten die via games proberen de macht te krijgen. Van Veen be- schrijft in het verhaal een in- lichti ngendienst die een rap port uitbrengt, waarna spe- lers van multiplayers als World of Warcraft scherp in de gaten worden gehouden. In Europa is het boek nog niet te verkrijgen, maar op de site van internetboekhandel Amazon staat 'MMORPG' op een lijst met best verkochte boeken. Van Veen verwacht dat hij 30.000 exemplaren verkoopt. Aanstaande vrijdag bestaat de Euromast precies 51 jaar. Een hele leeftijd voor de attractie van weleer in Rotterdam. Een groot feest kan niet ontbreken. Fotograaf Joost van den Broekfotografeerde tien bijzon dere kunstenaars. Zijn eerlijke, herkenbare portretten zijn vanaf 30 maart te zien in de Kunsthal. De kwaliteit van het openbaar vervoer in de stadsregio ©Rotterdam is de afgelopen vijf jaar flink gestegen. Dat blijkt uit de jaarlijkse OV-klantenbarometer.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 10