Sport ooo Het had zo mooi kunnen zijn... Een overwinningop Roda JC had Feyenoord dichter bij Europees voetbal gebracht. Mulder: 'Steun fans hartverwarmend' Niet normaal meer: weer rood voor Excelsior TERUG VAN BLESSURE DE ENE ZIJN D00D... SPARTATOP VERSTERKT ELFVOETBAL Debacle Droom Feyenoord spat uiteen Doelman Terug in De Kuip Rood! Zesde kaart op rij Op het moment dat ze er moesten staan, ontbrak de scherpte.' sjc Shirts leveren geld op 10 iiiii www.elfvoetbal.nl THE HUNTER OP RECORDJACHT Schenkelveld komt eraan! Nelom en Clasie bij Jong Oranje 5Helden op nieuwe seizoenkaart Keniaans hardioopwonder MaasstadPers Woensdag23 maart20n Europees voetbal lijkt niet meer haalbaar Erwin Mulder kent prive een zware periode na het overlij- denvanzijnvader. Van de redactie ROTTERDAM Op het veld probeert de doel man van Feyenoord voor even zijn zorgen te vergeten. Afgelopen zondag stond Mulder voor het eerst sinds het grote verlies weer onder de lat bij Feyenoord. De duels met sc Heerenveen en NAC Breda liet de goalie schieten, nadat zijn vader, Theo Mulder plotseling was overleden aan een hartstilstand. Hij werd in die periode vervangen door good-old Rob van Dijk. Op de zaterdag voor de wedstrijd tegen NAC trainde hij al wel op Varkenoord, de maandag erna ging het vizier op Roda. Ti jdens de warming- up in Kerkrade werd Mulder toegezongen doorde duizend meegereisde fans. ,,Dat was een mooi gebaar. De steun van de supporters was hartverwar mend. Ik vind het fijn dat ze me zo steunden", liet de doel man weten op de website van Feyenoord. Met een gestopte penalty kon hij zich zondag in een klap onderscheiden. ,,Dat is leuk, maar ik koop er uiteindelijk niets voor", zei Mulder. ,,Dat Roda uit de corner die volgde de 2-0 maakte, was ontzettend zuur. Zeker omdat voor dat doelpunt de gelijkmaker erin zat. De play-offs voor Europees voetbal zijn nu een stuk verder weg. We zullen de laatste zes wedstrijden goede resultaten neer moeten zetten. Naar an- dere ploegen ki j ken heeft geen zin meer." Kenners weten al lang hoe de vlag er bij hangt: van de laatste zes wedstrijden zullen er vijf gewonnen moe ten wo rden. O Doelman Erwin Mulder zit erverslagen bij na de 3-0 in Kerkrade. proshots/paulroling Van de redactie ROTTERDAM Na de 3-0 nederlaag tegen Roda IC wordt het voor Fey enoord heel moeilijk om nog de play-offs voor Europees voetbal te halen. Trainer Ma rio Been wil zijn droom echter nog niet opgeven. De spelers van Feyenoord za- gen de uitwedstrijd tegen Roda IC vooraf als een finale. Winst zou betekenen dat de Rotter- dammers op vier punten van de nummer zeven kwamen. En dus zou een plaats bij de eerste acht, die recht geeft op play-offs voor een Europa League-ticket, een stap dich- terbij komen. Maar het werd dus een 3-0 nederlaag. Omdat ook FC Utrecht verloor, blijft het gat zeven punten. Maar met nog zes duels te gaan, wordt het lastig, begreep ook aanvoerder Ron Vlaar. ,,In principe is het seizoen nu voorbij", gaf hij de moed al een beetjeop. Been wilde zijn droom nog niet opgeven. „Zolangkwalifi- catie mogelijk is, blijven we erin geloven. Wij zullen alles geven om de laatste zes wed strijden met een goed resultaat af te sluiten", houdt de coach de moed erin. Het duel in Kerkrade biedt Been echter weinig houvast. Op het moment dat zijn ploeg er moest staan, ontbrak de scherpte. De ploeg bleek niet bij machte om de snelle 1-0 achterstand ongedaan te ma- ken. Net voor rust viel eigen- lijk al de genadeklap, toen Le- roy Fer een penalty weggaf. Die werd nog gestopt door Er win Mulder, maar bij de daar- opvolgende corner was de ploeg nog ondersteboven van dat geluksmoment en stond de Rotterdams defensie te sla- pen, waardoor Mads Junker zijn misser makkelijk kon goedmaken. Een eigen goal van Diego Biseswar maakte het drama in blessuretijd com- pleet. De Feyenoord-selectie heeft deze week veel vrij en kan zich volgende week gaan richten op de thuiswedstri jd tegen AZ, die gepland staat voor zater dag 2 april (20.45 uur). Daarna wachten nog duels met FC Utrecht 10 april, uit), Willem II (17 april, thuis), PSV (24 april, thuis), VW- Venlo 1 mei, uit) en NEC 15 mei, thuis). Feyenoord lijkt zeker vijf van die zes duels te moeten win- nen om nog op play-offs te kunnen hopen. Dat lijkt moei- lijk, maar niets is natuurlijk uitgesloten. O Of -ie nu terecht was of niet, feit is dat de rode kaart voor Kaj Ramsteijn afgelopen zondag de zesde van het sei zoen was voor Excelsior. Van de redactie ROTTERDAM De Kralingers waren daardoor in een klap kansloos tegen FC Twente. De stand was 0-1 en Alex Pastoor wilde net twee aanvallende wissels erin bren- gen. Maartoen legde Ramsteijn Luuk de Jong neer. Penaltyen rood, oordeelde scheidsrechter Richard Liesveld. Theo Janssen benutte de strafschop en ont- nam Excelsior daarmee alle hoop op een puntje. „Meteen daarna was het gedaan", zag ook Pastoor. „Helaas hebben wij onvoldoende een vuist kunnen maken." O gU VOETBAL. GEHAAT EN BEMIND FERNANDO TORRES REBELS RIBERY RUIZ GOUDMIJNEN ERIKSEN CASTAIGNOS De kans is groot dat Bart Schenkeveld dit seizoen nog speelminuten maakt voor (Jong) Feyenoord. De 19-jarige verdediger is op de weg terug nadat hij tij- dens de eerste training een zware knieblessure opliep. Het seizoen leek compleet verloren, maar nog net op tijd lijkt de verdediger de weg terug weer te hebben gevonden. Afgelopen vrijdag deed hij voor het eerst mee met een groot partijspel. „Hij heeft mij vandaag positief verrast, ik vond hem erg goed op de trai ning", zei trainer Mario Been. „Het gaat heel hard met hem, hoewel hij nog niet volledig met de groep meetraint. Klei- ne partijtjes, zoals vier tegen vier, mag hij bijvoorbeeld nog niet meedoen. We zijn blij dat hij er weeraankomt. En wel- licht kan hij nog minuten ma ken met Jong Feyenoord." Jordy Clasie en Miguel Nelom hebben geprofiteerd van de blessures van twee Feyenoor- ders. Kelvin Leerdam en Georginio Wijnaldum melddenzich af bij Jong Oranje, waardoor het tweetal van Excelsiordoor bondscoach Cor Pot aan de se- lectie istoegevoegd. Midden- velder Clasie maakte een keer eerderdeel uit van het talen- tenteam, voorlinksback Nelom is het de eerste uitnodi- ging. Jong Oranje speelt vrij dag (18.00 uur) in Sittard tegen Jong Duitsland. Ook de Fey- enoorders Jerson Cabral en Le- roy Fer behoren tot het keur- korps van Pot. Maar ook bij het grote Oranje van Bert van Marwijk zijn Rot- terdammers in trek. Ron Vlaar en voormalig Spartaan Kevin Strootman zitten bij de selec- tie van het grote Oranje, dat op vrijdag (uit) en dinsdag (thuis) speelt tegen Hongarije. Commerciele rol voor Snoeck bij Sparta Sparta heeft versterkingop commercieel gebied gevonden in de persoon van Kees-Jan Snoeck. De 56-jarige oud-profvoetbal- ler, die in dejaren zeventig voor Feyenoord, uitkwam, heeft een groot netwerk waarvan Sparta hoopt te pro- fiteren. Snoeck is bij de Kasteelclubte- rechtgekomen, omdat hij nau- we contacten heeft met Ferenc van der Vlies, die lid is van de raad van commissarissen. Zij voetballen samen in de zaal bij Wl A 4, het team dat vorig jaar een eigen tv-programma had en waarin ook Hugo Borst voetbalt. Snoeck is een ondernemer die in de verze- keringsbranche en internet- wereld zijn geld heeft ver- diend. Bij Sparta gaat hij intensief samenwerken met commer cieel manager Charles van derSteene. 0p de nieuwe seizoenkaart van Feyenoord prijken de afbeeldingen van Coen Moulijn, Giovanni van Bronck- horst en John de Wolf. Dat is de keuze van het legioen. Feyenoord heeft de wedstrijdshirts geveild die tijdens het duel met NAC Breda werden gedragen. Die leverden 47.620 euro op voor'Supporters Steunen Feyenoord'. ORita Jeptoo is de snelste vrouw op de startlijst van de marathon in Rotterdam, die zondag 10 april plaats- vindt. Het P.R. van de Keniaanse staat op: 2.23.38.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 12