Actueel Wat houdt de politie bezig? MEDICO v Het laatste nieuws Haven extra alert op containers uit Japan ACCOUNTMANAGER RDM-BAAS VOOR RECHTER ooo care MOE-landers Vooroorlogse wijk zucht onder instroom 'Problemen zijn hier anders, maar minstens zo groot' Te lang en veel te veel medicijnen A/USDAADJOURNAAL Wil jij werken binnen een jong, enthousiast en ambitieus team en heb je affiniteit met de gezondheidszorg? Solliciteer dan naar de functie www.medicocare.nl 'Balkenende moet gehoord worden' MaasstadPers Woensdag23maart20n 3 We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samenstelling van de politie- berichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trek ver- halen, maarcijfers van het echte boevenwerk. Opsporing Verzocht en Hart van Nederland hebben ruim aandacht geschonken aan een inbraak bij de 'Dia mond Corner' in de Bijenkorf, die plaats vond in de nacht van zondag27 op maandag 28 februari. Ook zijn er beel- den van de daders getoond. De inbrekers kwamen bin- nen door een in aanbouw zij- nd pand bij de Bijenkorf. Wie informatie heeft over deze inbraak kan contact op- nemen met de politie via het algemene telefoonnummer 0900-8844 of via 0800- 7000. Daarnaast is eengewa- pende overval op een filiaal van de New York Pizza te zien geweest in TV Veilig. Deze vond plaats op woensdag 23 februari, rond 22.20 uur's avonds aan het Sterrenhof in Spijkenisse. Een medewerkerwasaan het schoonmaken toen de twee verdachten de pizzeria binnenkwamen. Een van de twee liep direct naar de toonbank en eiste geld onder bedreiging van een mes. De tweede verdachte bleef bij de deuropening op de uitkijk staan. Hij was in het bezit van een vuurwapen. Met vijftig euro verlieten de twee verdachten de pizzeria. De eerste verdachte is een man van ongeveer 1.75 meter, hij heeft een gezet postuur en is ongeveer 20 jaar oud. Hij droeg een donkere spij- kerbroek, zwarte schoenen en een dof leren jack. Hij had I een capuchon over zijn hoofd en een zwart/groene wollen sjaal voorzijn mondwaar- doorzijn haarnietzichtbaar was. Ook had hij een bood- schappentasje bij zich, ver- moedelijk van Albert Heijn. De man met het vuurwa pen is een man van ongeveer 1.80/1.85 meter, en heeft een normaal postuur. Hij droeg een donkere broek en een zwarte stoffen jas. Vermoedelijk droeg hij een zwarte pruik met lang haar tot aan zijn schou- ders waardoor zijn gezicht werd bedekt. Wie informatie heeft kan bellen naar bovenstaande nummers. De afdeling Jeugd van de Opsporing in het district Rot terdam-West stelt een onder- zoek in naar de toedracht van eensteekpartij, waarbij zon- dagmiddag een 16-jarige jon- gen gewond raakte. Daderen slachtoffertroffen elkaar's middags, rond vijf uur op de Mathenesserweg, hoek Rosener Manzstraat en kregen ruzie. Het 16-jarige slachtoffer werd tijdens de ruzie in zijn onderarm gestoken door zijn opponent die er vervolgens vandoorging. Het slachtoffer is overge- bracht naar het Erasmus Me- disch Centrum en later op de dag is een 13-jarige verdachte van de steekpartij aangehou- denen ingesloten. Bij een grootschaligealco- hol-ANPR controle in de om- geving van de Westlandseweg in Vlaardingen hebben agen- ten zaterdag 19 maart 3433 blaastesten afgenomen. Het overgrote deel van de ruim 3000 gecontroleerde be- stuurders mocht na de blaas- test doorrijden. Toch waren er opnieuw negen personen die wel defout in waren gegaan. Na een definitieve ademana- lyse kregen zij een bekeuring. Hoogstgemeten percentage was 570 ug/l, terwijl 220 ug/l istoegestaan. De controle in Vlaardingen werd gecombineerd met het ANPR systeem van de politie Rotterdam-Rijnmond. Dit is een computer met daaraan ge- koppeld een videocamera, die kentekensvan passerende au to's scant en herkent. Hiermee spoort de politie, op basis van kentekens, auto's op die voorkomen in de be- standen van de politie en be- lastingdienst. Dat kunnen aandachtsvestigingen zijn zo- als rijden zonder rijbewijs of het hebben van openstaande boetes. O Schiedam-Oost; het afvoerputje in de regio Nieuwe cijfers bevestigen het vermoeden: Schiedam- Oost verloedert in rap tempo door de instroom van MOE- landers. Frank Willemse SCHIEDAM Wethouder Hekman (CDA) is geschrokken van de aantallen instromers in de wijk, die ligt ingeklemd tussen Spangen en het centrum. Vorige week klaagde hij daar nog over bij collega Karakus (PVDA) van Rotterdam die door het stellen van strenge eisen juist immi- granten met weinig geld weert in wi jken als Charlois en Span gen. Gevolg is dat er een enor- me uitstroom naar de regio heeft plaatsgevonden; met Schiedam-Oost als eerste kan- didaat. Eenderde van die in stromers leeft onder het soci- ale minimum en dat is niet goed voor de arbeidersbuurt. Inmiddels is Schiedam-Oost dan ook een probleemwijk ge- worden. De klachten gaan vooral over de slechte huisves- ting en overbewoning van de vooroorlogse huizen. Buren pikken dat niet langer. Schiedam-Oost is een typi- sche vooroorlogse wijk met vierhoog beneden- en boven- woningen die vaak in particu- liere handen zijn. Helaas zijn er ook veel huisjesmelkers ac- tief die brood zien in het vols- touwen van de appartementen met allochtonen, vaak Oost- Europeanen die voor hun werk naar de regio komen. En dat geeft problemen als open- bare dronkenschap, vervui- ling van straten en toenemen- de onveiligheid. Zaterdagmorgen toonde de bewonersvereniging Schie- damse raadslieden hoe de wijk verloedert. Die gaven echter aan niet direct iets aan de pro blemen te kunnen doen om- datzevleugellamzijn.Uit Den Haag komt immers het grote geld voor wijkvernieuwing. In het geval van Schiedam ging extra geld van het rijk echter nooit naar Oost, maar wel naar Nieuwland en Groenoord. ,,In Oost zijn de problemen 'anders' maar min stens zo groot", verklaartTjal- ling de Boer van de wijkvereni- ging. Zo kent basisschool De Peperklip in het hart van Oost, 80 nationaliteiten. Volgens lerares Maria van de Schoor leiden de Poolse en Bulgaarse kinderen een nomadisch be- staan. Ouders durven kinde ren niet naar school te sturen uit angst voor controle op il- legaliteit. „Die zitten de hele dag thuis als vader en moeder werken en mogen de deur niet opendoen uit angst voor ge- meentelijke interventie- teams." Wijkbewoners willen dat Oost aandacht krijgt. De gemeente kijkt reikhalzend uit naar een schip met geld uit Den Haag. O Sjorders in de Rotterdamse haven zijn momenteel extra alert op mogelijk ra dio actief besmette containers uit Ja pan. Tokio, op 200 kilometer van het rampgebied, is een belangrijke (container)haven van Japan. O Zakenman Joep van den Nieu- wenhuyzen wil oud-premier Balkenende als getuige horen in de strafzaak rond RDM. Bal kenende zou meer kunnen vertellen over de economische positie en de rol van Van den Nieuwenhuyzen. De oud-di- recteurvan de RDM staat van- af vandaag terecht op verden- king van faillissementsfraude en omkoping. Hij beweert on- schuldig te zijn. Van den Nieu wenhuyzen sprak vanochtend op de rechtbank van 'karakter- moord'. Justitie beweert dat de zakenman voor 86 miljoen euro aan de failliete bedrijven heeft onttrokken en heeft weggesluisd naar privereke- ningen. In deze zaak staan nog twee oud-medewerkers van RDM terecht. Marieke, de se- cretaresse van Van den Nieu wenhuyzen, heeft een trans- actie geaccepteerd en is ook verdacht. Zij betaalt 140.000 euro. Leukemiepatienten krijgen al decennialang een tien JTa keer hogere dosis chemo dan noodzakelijk. Dat blijkt uit onderzoek van hematoloog prof. Bob Lowenberg. I Af^rr)\A//\ A DTJ Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel Ly-\KZ7Ll\VV/^\l\U Tel. 010-4507466, Fax 010-4588992 L/eStgn info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl Voor de laatste nieuwe modellen van Leolux moet u natuurlijk bij Lagerwaard zijn. Deze trendsettende juweeltjes vormen een stralend middelpunt in onze showroom.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 5