De Ondernemer ooo Veel belangstelling voor hoogste woontoren Busconcessies Rotterdam worden samengevoegd Jong, vernieuwend en inspelen op de internetrevolutie. Het Rotterdamse bedrijf Vonq heeft dejuiste papieren. LAGEBERGSE BOSDUPE HYBRIDE WAGENPARK JAPANSE SCHEPEN Economie Vonq wint Rotterdamse ondernemersprijs De kamer van koophandel gaat voor slim en innoverend.' Openbaar Vervoer Manhattan aan de Maas GroenLinks vindt snelweg onaanvaardbaar Dordrecht is voorbeeld voor andere steden Extra waarschuwing havendouane Huiselijke opvang anno 2011 S|c Radio in Rotterdam Compost voor GFT MaasstadPers Woensdag23maart20ii Van de redactie ROTTERDAM Ruim 120 bezoekers van de nieuwbouwbeurs Livin' in de Cruiseterminal bezochten af- gelopen weekend New Orle ans, met z'n 160,5 meter de hoogste woontoren van Ne- derland. De toren op de Rot terdamse Wilhelminapieraan de zuidoever van de Maas werd speciaal voor dit evene- ment opengesteld voor het publiek. De belangstellenden bezichtigden de modelwo- ningen op de 12e en 40ste etage en namen een kijkje in de inpandige health club fit- nessruimte metzwembad, fit ness en sauna's en gemeen- schappelijke daktuin. De woontoren, een ontwerp van de internationaal vermaarde Portugese architect Alvaro Siza, is ontwikkeld door Veste- da en op 6 november vorig jaar geopend. Onderindetorenis de nieuwe accommodatie van theater/bioscoop Lantaren- Venster gevestigd. Op de Open Avond, 9 maart, had de 45 ver- diepingen tellende woonto ren ook al 150 belangstellen den getrokken. De readies waren bijzonder positief: prachtige uitzichten, fraaie ap- partementen, grote buiten- ruimte, zeer ruime plafond- hoogte, mooie badkamer, goede huur- en koopprijzen en hoge kwalitatieve afwer- king. Maar zonder buiten- ruimte, het grote probleem van de hoogbouw in Rotter dam. De gemiddelde Rotter- dammer wil graag een tuin of op zijn minst een balkon. 'Manhattan aan de Maas' ont- beert die buitenruimte nog. Met als gevolg dat veel appar- tementen leegstaan of niet verkocht kunnen worden. O Gedreven ondememers Van de redactie ROTTERDAM VONQ, hetbedrijfvan Remy Verhoeven, Wouter Goedhart en Tycho Paassen, is de 'Rot terdamse Ondernemer 2010'. Deze wedstrijd wordt jaarlijks georganiseerd door de Kamer van Koophandel om waarde- ring voor goed ondernemer- schap in de regio zichtbaar te maken en te bekronenVONQ plaatst gericht vacatures en ar- beidsmarktcampagmes op in ternet. Dit doet VONQ voor internationals als ABN Amro, Unilever en Ahold, maar bij wijzevan spreken ookvoorde bakker om de hoek. De jury waardeert de gekozen heldere bedrijfsfilosofie. Durf, daad- kracht, doorzettingsvermogen en innovatie komen tot uiting Van de redactie ROTTERDAM De twee concessies voor bus- bedrijven in en om Rotterdam worden eind december 2012 samengevoegd tot een. Dat ge- beurt als onderdeel van de aanbesteding van die conces sies. Het besluit hiertoe is geno- men door het Dagelijks Be- stuur van de stadsregio Rotter dam, die begonnen is met de voorbereidingen van de aan besteding van deze buscon cessies. De RET heeft nu de buscon- cessie voor Rotterdam, Al- brandswaard, Capelle, Schie dam en Vlaardingen, de voormalige stadsdienst. Qbuzz verzorgt de busdienst in Barendrecht, Krimpen, Lan- singerland, Maassluis en Rid- derkerk, dat is de voormalige streekbus om Rotterdam. in hun grensverleggende on- dernemersschap. De ondeme mers zijn in staat gebleken om op basis van hun kennis, kun- de en vaardigheden een niche product te ontwikkelen en in de markt te zetten. De jury vindt ondememers onder- scheidend wanneerzij op een zeer slimme manier gebruik maken van de moderne me dia, database analyse en de specialisatie van hun markt. VONQ is in staat gebleken de bedrijfsketen te verlengen door een extra dimensie toe te voegen. Dejuryspreektdever- wachting uit dat het bedrijf een sterke intemationale posi- tie kan gaan veroveren. Door de Ondernemersprijs Rotter dam 2010 toe te kennen aan VONQ waardeert de jury de inzet, het enthousiasme en de professionaliteit van de drie ondememers Remy Verhoe ven, Wouter Goedhart en Ty cho van Paassen. De winnaar liet daarmee de andere geno- mineerde bedrijven, Fakton B.V. en Jeeves B.V., achterzich. VONQ werd eind 2006 opge- richt en is gevestigd in Rotter dam. Het bedrijf plaatst onli ne vacatures op de juiste plek op het web. VONQ geeft per vacature advies over de mix van vacaturesites die het beste werkt. Een advies dat geba- seerd is op gedegen onder- zoek. Zoekmachirie optimali- Door het samenvoegen van de twee busconcessies wil de stadsregio bereiken dat er nog minder afstemmingsproble- menzijnen dat gebruik wordt gemaakt van schaalvoordelen in deze grote regio. Daarbij speelt een rol dat er de komen- de jaren minder geld beschik- baar is voor openbaar vervoer; de omvang van de rijksbezui- nigingen is echter nog niet be- kend. Eind 2011 wil de stadsre- winnen de grote prijs gio een besluit kunnen nemen over de nieuwe concessiehou- der. De winnaar heeft dan een jaar, tot eind 2012, de tijd om zich voor te bereiden op de uitvoering. De nieuwe conces- sie krijgt een looptijd van ze- ven jaar. Het spoorbedrijf van de stadsregio Rotterdam (tram, metro, Randstadrail) hoeft volgens de huidige wet- geving pas in 2017 te worden aanbesteed. Jaarlijks reizen zo'n vier miljoen mensen met dezeverbindingen. O Partners Remy Verhoeven, Wouter Goed hart en Tycho Paassen voor wie de toe- komst allang begonnen is. satie wordt hierin ook meegenomen. Vervolgens plaatst VONQ de vacature en filtert desgewenst ook de re adies op een aantal basiscri- teria. VONQ is echter geen wervings- en selectiebureau en heeft ook geen contact met de kandidaten. In de afgelo- pen jaren is het recruitment- vak sterk veranderd. Internet is nu het belangrijkste recruit- mentmiddel. In de werving en selectie kende het bedrijf of de bemiddelaar nog vrijwel iedere kandidaat persoonlijk en noteerde je alle gegevens/ kandidaat profielen op pa pier. Het werven ging in veel gevallen door middel van print bijvoorbeeld via de krant of via Headhunting. Projeden werden van A tot Z opgepakt door een per- soon. O De nieuwe snelweg A13/16 krijgt geen tunnel onder het Lage Bergse Bos. De snelweg doorkruist over een lengte van twee kilometer het ge- bied in een open bak. Dat blijkt uit interne ambtelijke informatie. 'Onaanvaard baar', vindt GroenLinks-frac- tievoorzitter Arno Bonte. 'Zonder tunnel moet de wet- houder dwars voor de aanleg van de weg gaan liggen'. Volgens bronnen heeft wet - houder Baljeu (WD) aan mi nister Schultz (WD) toege- zegd 100 miljoen euro bij te dragen aan de aanleg van de snelweg. GroenLinks-fractie- voorzitter Arno Bonte wil op- heldering van de wethouder overde mogelijke deal. 'De mi- nisterwil die snelweg aanleg- gen, dus dan moet ze ook zelf boter bij de vis doen. Als wij moeten betalen dan gaat dat ten koste van andere projecten op gebied van mobiliteit. Dordrecht wordt de eerste stad in Nederland met een vol- ledige hybride busdienst. De komende tijd worden alle stadsbussen die momenteel op diesel rijden, in Dordrecht vervangen door hybride bus- sen. Maandag presenteerde vervoerder Arriva de eerste nieuwe bus, waarna de ver- vangingvan het complete bus- senpark begint. Dordrecht heeft hiermee een primeuren loopt vooropals het gaat om schone, duurzame openbaar vervoer in Neder land. De bussen rijden op elek- trische energie, die zowel ge- leverd kan worden door een generator -aangedreven door een dieselmotor-, als van con- densatoren waarin de energie die vrijkomt bij het remmen wordt opgeslagen. Arriva heeft vorig jaar zes miljoen euro gekregen van de provin- cie Zuid-Holland om de bussen aante schaffen. De douane erkent het pro bleem dat mogelijk radio ac- tief besmette containers en schepen uit Japan in de Neder- landse havens kunnen komen en is met alle betrokken partij- en in gesprek om hier zorgvul- dig mee om te gaan. Dit bete- kent dat sjorders in de haven niet zomaar bloot gesteld zul- len worden aan radioactiviteit. De douane reageert op de waarschuwing van de Stich- ting Veilige Haven aan werk- nemers om op te passen voor containers en schepen uit Ja pan. Het Havenbedrijf Rot terdam meldde dat de con tainers in de terminals in de Rotterdamse haven al jaren- lang worden gecontroleerd opstraling. OokdeStichting Veilige Ha ven waarschuwt werkne- mers in de Nederlandse ha vens op te passen voor con tainers en schepen die uit Ja pan komen. -In Kralingen opent een kinderopvang waarin meer HBO'ers werkzaam zijn, huiselijkheid centraal staat en ysy die open is tot 20.00 uur: CompaNanny. Van25maarttot 1 aprilstaatRadio538inhettekenvan ®de landelijke actie '538 voor War Child'. Twee trucks trekken langs 2 7 plaatsen, enooknaar Rotterdam. Wie zijn groente-, fruit- en tuinafval altijd netjes scheidde, krijgt van de gemeente Vlaardingen zaterdag v j0 26maarteen gratis zak compost van 2 6 liter kado.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 7