GEBEUREN ROND DE SCHIE aan u en u en iedereen UITGAVE STICHTING EURO-APPEL/VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAC 16 MEI 1962 EERSTE JAARGANG NUMMER 9 tien koeboois negen mannen en een vrouw schoten op elkaar zij schoten scherp en elkander uit elkaar eerst nog negen nog acht nog zeven en aan het ^ind nog maar een en die ene dat was een vrouw rode pimpernel vergissing dure rit lachen SUIDE EN NAPPA KLEDINC D. v. d. HEUVEL METRO-POOL Met het grijzer worden van ons haar en het klimmen der jaren hebben wij verleerd ons nog maar ergens over te verba- zen. Maar van de week, vrien- den, hebben wij een uitzonde- ring moeten maken. In het cafe dat wij gewoonlijk elke dag met een klein bezoek na't werk ver- eren, al wordt het niet door alle vaste klanten als een eer en een genoegen gezien, hebben wjj ge- durende enige minuten onze ge- laatstrekken moeten houden in de plooien behorende bij de in tense verbazing. Wij ontmoetten namelijk een vriend, die wij eni ge jaren niet gezien hadden en die wij uit vroeger tijd kenden als een van de meest verstokte vrijgezellen van West-Europa. Reeds was ons zelfvertrouwen geschokt, toen wij de ring aan zijn vinger zagen, terwijl hij een sigaret presenteerde. Nog durf- den wij niet naar zijn ondergang te vragen, of reeds deed hij ons weten van zijn voorgenomen hu- welijk. En toen wisten wij weer eens, dat je nooit te vroeg en te veel moet zeggen, want de ge- schiedenis achterhaalt alles. Jaren geleden la^eti wij de verhalen van de „Rode Pimper nel". We hebben er nu ook een rode koningin bij. Koningin-oma van Belgie heeft zich laten zien als een graag geziene gast in het Kremlin. Zij schijnt een abonne- ment Brussel-Moskou te hebben. Toen ze na de 1 mei-manifes- tatie huiswaarts keerde, werd haar gevraagd, door de reporter van de Gazet van Antwerpen, hoe ze Chroestjev vond- ,,Een heel aardige man," zei de koningin. De reporter voegde er aan toe: „Ja, inderdaad, een heel aardige man, maar ook een gevaarlijk aardige man!" Maar wij zien het nog niet zo ,,ROOD" in voor de koningin. Zij is niet gek en ze heeft haar ko- ninklijke ogen open, misschien METRO-POOL, het nieuw- ste wijkblad, dat zich on- derscheidt door z'n geheel eigen opmaak, z'n opval- lende titel en z'n actuele doelstelling, verschijnt om- wille van onze lezers en adverteerders in een hand- zamer formaat en een ho- gere oplaag. wel voor Kennedy's geheime dienst. Wie een minder prettige vlieg- reis maakte was de Zweedse luchtmachtcadet Stroederberg, die zijn jet aan de grond zette zonder het landingsgestel uit te gooien. Te laat bemerkte hij zijn fout en reeds maakte hij een buiklanding. Toen hij stilstond, sprong hij uit het vliegtuig, geen seconde te vroeg, want onmid- dellijk daarna vloog het toestel in brand. Cadet Stroederberg zal wel nooit meer een brevet krij- gen. Slimmer deed een Rotterdamse tramconducteur het. Hij nam een voorschot van f 614,33 en aange- zien de duur van de arbeidsover- eenkomst nog niet vaststond, bleef hij erna maar thuis. Zijn rit naar huis is voor de RET wel een kostbaar ritje geworden. Een vriend in Venezuela, vrienden, vertelde een andere vriend een mop, en deze moest daar zo verschrikkelijk om lachen, dat hij niet meer kon op- houden. Hij bleef lachen, zeven uur achter elkaar, toen pas ging men dat in Venezuela een beetje vreemd vinden. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen, waar hij nu wat kan uithuilen. I 4 Voor Damn, Keren en Kinderen Rechtstreeks van fabriek DUB GOEDKOPER Desgewenst naar ledere maat en model. - Eventuee] prettige beta- lingsregellng, Na telefonlsche afspraak ook 'i avonds. Op aanvraag coupeursbezoek aan hula. Zovtiiedertitraat 8a - Tel. S9433 Abr. Kuyperlaan 63a Tel. 86902 Gratis huis aan huis versprei- dlng In Delfshaven, Spangen, Oud-Mathenesse en Schie dam: Singelkwartier en Stad. Redactle en advertentleafde- Hng Schietbaanlaan 5, tel. 31789, b.g.g. 131354 Postbus 410. Giro 439100. Stichtlng Euro-Appel Bank: Amsterdamse Bank Bjjkantoor Straatweg, R'dam „Stilstand is achteruitgang", heet het in de zakenwereld. Voor de mensen uit de handel is dit steeds weer een ervarings- gegeven geweest. De conjunc- tuur is klaarblijkelijk zo be- weeglijk dat men altijd attent moet blijven en nooit met de handen in de schoot kan gaan zitten. Wat voor zakenmensen altijd als vanzelfsprekend heeft gegol- den, is in de laatste tientallen jaren ook in andere milieus bin- nengedrongen. De man van de wetenschap en de sportbeoefe- naar, de musicus en de dienaar der schone kunsten, de reclame- man en de beroepspedagoog of wie het verder ook mogen zijn, zij ervaren ieder op eigen ter- Tein, dat men nooit te oud is om te leren. Men moet blijven stu- deren, oefenen en onderzoeken. Ik moest hieraan denken toen ik de slagzin onder ogen kreeg, die de Bond zonder Naam voor deze maand heeft uitgegeven: „Wie het altijd beter weet, blijft dom". Kort maar krachtig spreekt deze slagzin voor zichzelf. Nu mogen we In onze tijd echt niet klagen over de ijver en toeleg, die aan de dag worden gelegd om z'n vak te verstaan. Voordat men een beroep kiest gaat er dikwijls al een diep- gaand onderzoek aan vooraf. Er is voor de jeugd de ruimst m«- gelijke keuze om verder te stu- deren. En over het algemeen gunt men zich alle tijd en moei- ten om zich te specialiseren. Er zijn een menigte van cur- sussen om aan de grote vraag naar vakkennis en specialisatie te voldoen. En voor de geslaag- den. die de schoolbanken hebben aangepaste zorg heeft om zich de nodige vakkennis eigen te ma ken, terwijl men weinig of niet geschoold is in de grote levens- waarden. Het gebeurt niet zel- den b.v. dat iemand, die zeer knap en zeer ervaren is op het terrein van de handel of in de natuurwetenschap. weinig of verlaten en in de praktijk staan, zijn er diverse vakbladen, die ieder op eigen terrein dienstbaar zijn aan hun abonnees om het ge- leerde niet te vergeten en zich steeds meer in te verdiepen. Het beginsel „stilstand is ach teruitgang" geldt ook voor de kennis en waardering van de grote levenswaarden: liefde, dankbaarheid, eerbied, Godsge- loof en Godsbesef, gemeen- schapszin en zovele anderen. Wat men in deze door school en opvoeding op jongere leeftijd heeft geleerd, is zeker niet vol- doende voor het later leven. Nu doet zich in onze tijd het verschijnsel voor dat men een niets sinds zijn jeugd heeft bij- geleerd betreffende levenswaar den als Godsgeloof en gemeen- schapszin. Zelfs in de wereld van de grote geleerden zijn hier sprekende voorbeelden van aan te halen. We willen geenszins tegen- spreken dat specialisatie in de huidige samenleving een eis is. We weten bovendien dat er veel waars zit in het volkse gezegde: twaalf ambachten en dertien on- gelukken. Geen mens is in staat om van alle zaken, die het leven betreffen, meer dan voldoende, laat staan alles af te weten. Toch constateren we met een zekere spijt ^t men bij de keu ze van studierichting en allerlei vormen van specialisatie vooral naar de ..efficiency" kijkt. Als de student op onze Middelbare school, speciaal de H.B.S.'er tot vervelens toe voor diverse vak- ken de vraag stelt: „Wat heb je daar nu aan voor je later leven, voor je baan en je vak", dan moet men dit niet louter ophan- gen aan de leeftijd. Is er hier geen sprake van een tljdsver- schijnsel, dat tot gevolg heeft dat onze maatschappij technisch en wetenschappelijk grote succes- sen boekt en geestelijk een I \nkroet tegemoet gaat. Wij stemmen aanstonds in met het grote streven van onze voor- mannen om zoveel mogelijk kin deren de kans te geven om te kunnen studeren. Maar dan graag op basis van de stelling, die ons in onze studietijd zo graag werd voorgehouden: „non scholae sed vitae"; niet voor de school, maar voor het leven. En het leven is meer dan een goede baan en een goed salaris. De grote levenswaarden, die onvervangbaar zijn en onmis- baar, dienen een grotere plaats te krijgen in onze zorg voor de toekomst van de jeugd. Is het toeval dat we de veel gesmade nozems vooral aantref- fen onder de jongeren, die alle kansen hebben gehad om hun toekomst materieel te verzeke— ren?

Metropool | 1962 | | pagina 1