GEBEUREN ROND DE SCHIE OECUMENE Even denken.... 1 TAXI EUROTAX 69 4 60 IwROliwl zicht op de t 3 zo werd het bruidspaar in bet zonnetje gezet Wanneer wij zo met de vrije dagen, vrienden, met onze getrouwen de stad intrekken en de bekende centra bezoeken, dan is het ons, als wij de ogen dicht houden, alsof de tijd jaren heeft sti! gestaan. Er wordt daar en landstaai gesproken momenteei, die ons een tijdlang hoogst onaangenaam in de oren heeft geklon- ken. Maar, vrienden, wij hebben gezegd: vergeten en vergeven! En zo hoort het. Doch somwijls zit het ons wel wat hoog. Dan kunnen wij het toch-weer-gebral niet meer horen en spoeden wij ons naar onze burcht, waar wij dan een boekwerk opnemen van Goethe of van Boil of Heine, om te we- ten dat die er ook nog waren. molentjes activiteiten zon openbaor GA ER EENS HEEN H. VAN ANEN 1 2 3 4 S 6 1 8 9 10 11 12 13 14 5 t 5 6 7 8 9 10 (1 13 14 15 Van de week nu zaten wij op een middag met onze echtgenote en ons kroost op het terras van een groot restaurant aan de Lijn- baan, terwijl daar vlak in onze nabijheid twee Duitse vrouws- personen van de middelbare leef- tijd in hard, maar geen hoog Duits commentaar zaten te ge- ven op verschillende Hollandse aangelegenheden. Nu wil de Hol lander als dood-nuchter kaas- etend geval graag toegeven dat de Franse wijnen de beste zijn, als daar tegenover gesteld wordt dat de jenever uit Schiedam komt en zo met meer dingen vrienden. Doch de twee Duitse dames bespraken, en dit zeer luidruchtig, de verschillen tussen het Nederlandse en Duitse gebak. Zij beweerden tegen elkaar, dat het Duitse gebak veel groter, veel lekkerder en veel goedkoper was. Na enige tijd begon het een Hollandse dame te vervelen. Zij ergerde zich dusdanig dat zij een Hollands gebak bestelde en dit aan de twee Duitsen aanbood na- mens het Nederlandse volk, maar dit laatste bepaald niet uit dank- baarheid. De molens van Kinderdijk draaien weer, vrienden. A1 zes jaren lang worden zij op zater- dagmiddagen van juli en augus- tus opengesteld voor het publiek. Bij gunstig weer draaien dan de 76 wieken van de 19 molens. 7 juli wordt de eerste middag ge- houden. Bij het VVV van Zuid- TELEFOON Holland kan men een molen- vouwblad verkrijgen met gege- vens. Wie dus weer molentjes wil zien, kan in Kinderdijk te- recht. De redactie van het steeds meer gelezen wordend wijkblad Metro-Pool zou gaarne van meer verenigingen mededeling ont- vangen van hun activiteiten. Ook nodigt zij de lezers uit de redac tie in te lichten over interessante mensen uit hun wijk, mensen bij- voorbeeld die altijd klaai^taan voor anderen, mensen die door hun beroep een geheei aparte plaats innemen, mensen die in nood verkeren. En dan. vrienden, wat ons al- lemaal wel hogelijk verbaasd moet hebben, is de langdurige zonnige perioden. Zo zonnig was het, dat velen het werk het werk hebben gelaten en er op uit ge- trokken zijn. Vertrokken om zich donker bruin te laten branden. Ook de ambtenaar van de Bur- gerlijke Stand had een vrije dag genomen, want elke dag zon kan de laatste van het jaar zijn. En zo werd dan ook het bruidspaar- tje in het zonnetje gezet! De affaire-Feijenoord, waar- mee ook wij als sportliefhebbers ons intens bezig houden, wordt openbaar. Dat is fijn. Er moeten volgens ons veel meer zaken openbaar gemaakt worden. Vooral in de sport, vrienden. Juist opdat niet de sportberich- ten straks uitsluitend op de beurspagina zullen komen te staan. Overal ter wereld is het Pink- stergebeuren aanleiding geweest voor interkerkelijke samenkoms- ten. En dit niet alleen tussen de verschillende kerken, die lid zijn van de wereldraad. Op verschil lende plaatsen hebben ook ande ren daaraan deelgenomen, o.a- in ons eigen land de Gereformeer- den en de Rooms Katholieken. In Den Haag werd voor de tweede keer een groot liei'demaal gehouden op donderdag 7 juni. Priesters en dominees uit ver schillende streken van het land hadden de uitnodiging van de organisatoren aangenomen om als gastheren over enkele tafels op te treden. Het initiatief ging ook dit jaar uit van ds. Klamer, ds. Lugtig- heid, ds. Peilman en pater Jels- ma. De zgn. Pleingroep van pa ter Jelsma had de gehele organi- satie in handen. Katholieke en protestantse jongeren ontvingen de vele gasten. ruim 700 in ge- tal, en begeleidden hen naar hun plaats. Er heerste een weldadige sfeer, die dit samenzijn maakte tot 'n ware christelijke ontmoeting. Er werd tijdens de maaltijd intens, open en eerlijk gesproken over het voorgestelde onderwerp: de kerk en de wegen tot eenheid. Van tijd tot tijd werd een of an- dere vraag of bemerking, die er- gens in een gesprek naar voren was gekomen, door ds. Klamer aan alle aanwezigen voorgelegd. Enerzijds bleek daaruit dat men de problemen rond de ver deeldheid der christenen niet wil ontwijken. Maar anderzijds, dat er een nieuwe geest waait, die gekenmerkt wordt door een groot verlangen naar eenheid, ook met de kerken. die nog niet tot de Wereldraad behoren. Het grote nut van deze geza- menlijke bezinning, van dit sa- men bidden en luisteren naar de Heilige Schrift en van dit ge sprek bleek ook uit enkele vra- gen en bemerkingen, die getuig- den van wederzijds wanbegrip en verkeerde beoordeling. Ook in Rotterdam heeft dit jaar voor het eerst een dergelijke Pinksterbijeenkomst plaats ge- had. Weliswaar heel bescheiden en besloten, maar geleid en ge- inspireerd door dezelfde Geest. Het waren de initiatiefnemers van de vijf kerkentocht, die dit plan hadden geopperd. Parallel aan de vijf kerken tocht werden voor en na de maaltijd de oud-christelijke ge- beden van de vespers en het ker- kelijk avondgebed in de kapel van de Anglicaanse kerk aan de Pieter de Hooghweg verricht. Dit was wel het meest boeiende en inspirerende gedeelte. Tijdens de maaltijd werd door ds. J. Kraan, gereformeerd pre- dikant, een korte inleiding ge houden op het onderwerp van gesprek- Pater A. Dijkzeul sprak een kort woord als sluiting. Hij uitte daarin z'n dankbaarheid om dit samenzijn van velen uit ver schillende kerken als christenen. maar sprak ook de hoop uit dat de Geest ons niet meer zou los- laten en we door deze Geest van God elkaar eens mogen ontmoe- ten aan Zijn Heilige Maaltijd. Wie meent dat op deze wijze de verdeeldheid der christenen wordt gecamoufleerd en dat men al te licht over de verschillen heenstapt, kan ik slechts aanra- den om eens een dergelijke bij- eenkomst mee te maken. Het gaat in de Oecumene, in het streven naar eenheid, niet om ons, maar om Christus en Hem alleen. En wie dit beseft, ervaart de verdeeldheid zelfs sterker dan zij, die nog steeds ieder contact en iedere ontmoeting vermijden. Maar omdat het om Christus gaat, daarom willen wij. waar maar enigszins mogelijk. elkaar zoeken, opdat Hij verenige, wat door menselijkeschuld geschei- den is. Gelukkig is het Pinkstergebeu- ren niet slechts een historisch feit, maar op dit moment in de wereld en in de christenen uiter- mate actueel. A. D. met uw schoenen, niet om in 3 minuten te laten verknoeien, maar er meer aan- dacht aan te laten besteden door Pascalstraat 2 hoek Hogebanweg Schiedam - Telefoon 66610 HORIZONTAAL 1 1. singel in Rotterdam. 2. sierlijk; vr. zoogdier; naam voor It. filmster. 3. unaniem; peilen. 4. maat (afk.); groente; zang- stem; het leggen. 5. sinds; kaartspel, verstand. 6. streek; brief van Paulus (afk.); vreemde; voegwoord; eerstkomend (afk.). 7. vulkaan; spil; door water omgeven land; een. 8. kledingstuk; gewricht, toon- trap; van een. 9. schreeuw; op een plaats; lariks. 10. Japanse munt; slim; schade; paard. 11. voorzetsel; bij; bijwoord; koning (lat.sierplant. 12. ingaan op; lichaamsdeel; Rusland (afk.). 13. water op Walcheren; vlieg- kunst; eerste vrouw. 14. tegen de geestelijkheid; bergruimte. 15. straat in Schiedam. VERTICAAL 1. straat in Schiedam (ook in Rotterdam). 2. bestanddeel; Scandinavische munt; roem; nikkel (afk.). 3. gelijke opvattingen hebbend; zuil. 4. gewicht (afk.); wintervoer- tuig; welpenleidster; Jol. 5. rondhout; wild paard; zach- te; uitroep van smart. 6. gevoelloosheid; roem; insekt. 7. dampkring; look; eerstvol- gende (afk.). 8. atmosfeer; slee; vervelende. 9. schroeflijn; boord; metaal; 10. genotmiddel; behorend bij; knolgewas; met de zijnen (afk.). 11. bemoeien; boom; woede; Astatinium (afk.). 12. namelijk (afk.); redeloos; pers. vnw.; wagen. 13. hoogste Wezen; tijdelijk ge- ven; bid (lat.); rustteken. 14. lengtemaat; belofte; van een; hectogram; pudding. 15. straat in Schiedam. Voor onze puzzelaars! Onder de inzenders van een goede oplossing zal een prijs van f 5,worden verloot. Inzenden aan: Redaetie „Metro-Pool", Schietbaanlaan 5, Rotterdam. Oplossingen kunnen worden ingezonden tot en met de eerst- Uomende verscbijningsdatum van Metro-Pool; dus tot en met de eerstvolgende woensdag. De uitslag zal dus steeds 14 dagen na de publikatie in ons blad te vinden zijn. Wilt u steeds duidelijk uw naam, adres en woonplaats ver- melden en het woord puzzle" op de enveloppe. Dat vergemak- kelijkt op aanzienlijke wijze het werk van de redactie. Oplossing 16 mei LETTERKUNDEGEEL EX H A L ATIERRETN A V EE ADN1TRA ATTIM ECONOOMSFEEREGO N ULORNAMENTAR M E STOMAKKERANPEEN BIGEDELROCAILLE EEIDOLEESHONGER H EERGMONITORERF ONDEROPREEKEREL EDESOLAASRAKINA FAKKELTOONLEEST TMSIPURNMAANDNI EBEMESAUMAREEEN NYLONKUSAMMNRUG

Metropool | 1962 | | pagina 3