AGENDA ostade b.v bouw- en aannemingsbedrijf ZATERDAG 25 MEI Filmhuis Heavenly Creatures (Nieuw Zeeland, 1994) Regie: Peter Jackson Met o.a. Melanie Lynskey, Kate Winslet, Sarah Peirse Aanvang: 20.30 uur Toegang: f 8,50/f 6,- Zie vrijdag 19 april. ZONDAG 26 MEI Podium Café De Zondag Anders - Akoestische Jamsessie Aanvang: 21.30 uur Toegang gratis DINSDAG 28 MEI Podium Café Jamsessie o.l.v. Richard Aanvang: 21.30 uur Toegang gratis VRIJDAG 31 MEI Filmhuis The Usual Suspects (VS, 1995) Regie: Bryan Singer Met o.a. Kevin Spacey, Chazz Palminteri, Gabriel Byrne Aanvang: 21.30 uur Toegang: f 8,50/f 6,- Eigenlijk een film waar je niets over moet zeggen, omdat de kans groot is datje belangrijke informatie weg geeft waardoor er niks meer aan is. Het is in elk geval een thriller met een dusdanig ingewikkeld plot, die na afloop de vraag oproept: was dat nou nodig, mijnheer de regisseur? Met daarbij de twijfel of het nou écht spannend was of niet. Nu biedt het Filmhuis daar tegenwoordig een goede oplossing voor; zowel vrijdag als zaterdag is dezelfde film te bekij ken. Voor meer inhoudelijke infor matie over The Usual Suspects ver wijzen wij u bij deze naar zaterdag 1 juni, hieronder. ZATERDAG 1 JUNI Filmhuis The Usual Suspects (VS, 1995) Regie: Bryan Singer Met o.a. Kevin Spacey, Chazz Palminteri, Gabriel Byrne Aanvang: 20.30 uur Toegang: f 8,50/f 6,- In New York worden vijf criminelen opgepakt op verdenking van een grote diefstal, maar wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. Zes weken later ontploft er een schip in de haven van San Pedro, Californië. Het is duidelijk dat er een verband is tus sen beide gebeurtenissen, maar welk? Bezoekers die gisteren ook zijn geweest en het verhaal nóg niet helemaal vatten, moeten nog even wachten tot het scenario in boek vorm verschijnt. Podium Café Festival met 12 bands Aanvang: 13.00 uur Toegang gratis Een echte live-marathon vandaag in Podium! Op het moment van ver schijnen van deze Musis waren nog niet alle bands bekend, maar in elk geval treden op: Grass, Dyzack, Battery Boy, Beltane, Toy Crisis, Physipher en Hollowman. De overi ge vijf bands blijven dus nog even een verrassing.... ZONDAG 2 JUNI Podium Café De Zondag Anders - Akoestische Jamsessie Aanvang: 21.30 uur Toegang gratis WOENSDAG 5 JUNI Aula Stedelijk Museum Lunchnconcert - Mirjam Rodriques de Miranda (piano) Aanvang: 12.30 uur Toegang voor museum en concert: gratis VRIJDAG 7 JUNI Filmhuis Seven (VS, 1995) Regie: David Fincher Met o.a. Brad Pitt, Morgan Freeman Aanvang: 21.30 uur Toegang: f 8,50/f 6,- De jonge en onbezonnen recher cheur Mills en diens bedaagde colle ga Somerset vormen een onwaar schijnlijk stel. Samen jagen zij op een gevaarlijke psychopaat, die werkt volgens het stramien van de zeven hoofdzonden: zijn slachtoffers sym boliseren gulzigheid, hebzucht, lui heid, trots, lust, afgunst en woede. Tegen wil en dank groeit er een band tussen de moordenaar en zijn achtervolgers. Bovenstaand gegeven lijkt op een standaard Hollywoord- thriller, maar de uitwerking van 'Seven' is heel afwijkend, tot aan de ijzersterke finale toe. ZATERDAG 8 JUNI Filmhuis Seven (VS, 1995) Regie: David Fincher Met o.a. Brad Pitt, Morgan Freeman Aanvang: 20.30 uur Toegang: f 8,50/f 6,- Zie vrijdag 7 juni. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum Schiedam Openingstijden: dinsdag t/m zater dag van 11.00 uur t/m 17.00 uur, zon- en feestdagen 12.30 uur t/m 17.00 uur. Toegang: f 3,-/f 1,50, gratis toegang op woensdagen en voor kinderen t/m 12 jaar, Museumjaarkaart, Rotterdampas en leden van de Vereniging Vrienden van het Museum. Tot en met 5 mei: Wilma Kuijl en Anna (Verweij - Verschuure) Anna (Verweij-Verschuure) was één van de eerste kunstenaars die textiel kunst op een hoog artistiek niveau bracht. Met zeer originele en vaak gesstige vondsten wist zij het werken in textiel uit de handvaardigheids- hoek te halen. Haar werk heeft veel jonge kunstenaars beïnvloed, zoals de Vlaardingse Wilma Kuil, die met haar schilderingen op bedrukte stof fen een heel eigen stijl heeft ontwik keld. 18 mei tot en met 30 juni: Célia Cymbalista, Ester Grinspum, Carmela Gross en Georgia Kyriakakis - keramische beelden en installaties. In de afgelopen jaren werkten enke le jonge Braziliaanse kunstenaressen enige maanden in het Europees Werkcentrum (EKWC) te Den Bosch. Kunstenaars experimenteren daar onder begeleiding van vaklie den met keramiek, een materiaal dat voor de meesten onbekend is. De experimenten zijn niet gericht op het traditionele gebruik van kera miek, maar op het zoeken naar mogelijkheden om het materiaal op een nieuwe wijze te gebruiken. Het resultaat van deze experimenten loopt uiteen van zeer fragiele instal laties tot massieve objecten. 11 mei tot en met 30 juni: eigen collectie In samenhang met het keramische werk van de Braziliaanse kunstena ressen zal het museum een presenta tie maken van beeldend kunstenaars die in materiaalgebruik, werkwijze of vormentaal van verwantschap is met hun werk. De werken zijn deels uit eigen collectie, deels in bruik leen. Werk van onder meer Adam Colton, Guido Geelen, Dianne Hagen, Carel Visser en Diet Wiegman. Podium Café Tot en met 12 mei: Mare Bonneau - schilder van schilderijen Toegang gratis tijdens opening café. Mare Bonneau is er op jonge leeftijd al in geslaagd een groot aantal pro jecten op te starten die vervolgens volledig mislukten of totaal uit ieders blikveld verdwenen. Men noeme: jongleren, reclametekenen, vuurspu- wen, het schrijven van een roman en een nieuw leven in Parijs beginnen. Gelukkig is er iets dat hij wel kan en dat is dan ook de moeite waard. In 1995 is hij begonnen met het expo seren van werk op het beeldende vlak. Bonneau tekent naar model, schildert in olieverf of gouache, zeer realistisch tot zelfs fotografisch. In zijn titels mengen humor en de ernst van de erotiek zich met elkaar. Zijn techniek is veelzijdig en levert ver rassende zienswijzen op. De man die schilderen kan en daarom door het leven gaat als 'schilder van schilderij en' ("Niets is zo naar als een kunste naar") schotelt de toeschouwer een serie prachtige beelden voor. Theater de Teerstoof Tot en met 5 mei: Sasha Zuidam - grafiek Toegang gratis een half uur voor en na de voorstellingen. Nationaal Coöperatie Museum Openingstijden: donderdag en vrij dag van van 13.30 - 17.00 uur, don derdagavond van 19.00 - 21.00 uur, zaterdag van 11.00 - 17.00 uur. Toegang gratis Galerie Distanza Dam 1, gratis toegang Openingstijden: woensdag tot en met zaterdag van 13.00 - 17.00 uur. Tot en met 6 juni - 'Perceptie van organismen' Keramisch werk van Anne ten Broek, Deet Kraay, Nicoline Nieuwenhuis en Jan Saarloos. Sieraden van Maijan Warnaar en grafiek van Han van Hagen. In verband met de verhuizing naar de Gekroonde Branderketel is het Nationaal Gedistilleerd Museum voorlopig gesloten. De opening is op woensdag 1 juni. Culturele activiteiten die in Schiedam plaatsvinden, kunnen in de agenda van Musis worden vermeld- Uw gegevens dienen uiterlijk de eerste week van voorafgaande maand in ons bezit te zijn. Schrijf naar: Musis Agenda, Lange Achterweg 68, 3111 JK Schiedam. NIEUWBOUW RENOVATIE VERBOUWINGEN ONDERHOUDSWERK Willem Barentszstraat 1, 3124 LC Schiedam Tel. 010-471 50 00 Musis 152

Musis | 1996 | | pagina 152