FESTIVALS. PARK, STAD EN NATUUR De zomer is in aantocht. Dat betekent feest in Schiedam. Driedubbel feest. Juni begint met de opening van de vernieuwde Boshoek met een natuurmanifestatie die klinkt als een klok. De aanleiding is het 10 jarig bestaan van het natuurcentrum van de KNNV en de afronding van een grootscheepse renovatie met als klapstuk het waarschijnlijk grootste diorama in Zuidholland waarvoor het Verkade-album van Jac. P. Thijsse: 'zomer-herfst-winter-lente' het uitgangspunt is geweest. Frank van Alphen, natuurhistorisch secretaris van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging beschrijft wat dit jubileum nog eens extra bijzonder maakt. Ook de gemeente schenkt alle aandacht aan de natuur. Met de realisering van het Groenstructuurplan heeft Schiedam een visie op de ontwikkeling van een 'duurzame en leefbare woonomgeving' en het 'geven van milieuvoorlichting en educatie' binnen een toetsingskader voor plannen op het gebied van de ruimtelijke inrichting en ont wikkeling van Schiedam. Hans Haven die vanaf 1964 tot 1993 was belast met het tot ontwikkeling brengen van natuur- en milieu-educatie in Rotterdam en hierover het boek 'Natuur tussen stenen schreef beziet de toekomst met optimisme. Schiedam, 2 x zo mooi. Dat is de bedoeling van het herstel van de natuur in en rond Schiedam. Kor Kegel, hoopt dat deze landelijke slogan inderdaad bewaarheid wordt, maar constateert toch met enig misnoegen dat teveel van dat groen uiteinde lijk uit niet meer zal bestaan dan een perkje hier en daar en een grasveldje mis schien, terwijl de geboden mogelijkheden (herstel van de Plantage en het Volkspark) toch vragen om een gedurfde aanpak. Waar deze het herstel van de Poldervaart betreft is deze niet aan de orde. Hoewel nog lang niet al liet geld dat daarvoor nodig is, door Schiedam op tafel kan worden gelegd, wordt toch alvast begonnen met de reconstructie van Schiedams oudste recre atie- en wandelgebied. Maar...., terug nu naar de festiviteiten. Te vervolgen met het Havenmuziek- en Molenfestival dat op 8 juni de banden met het vroegere Schiedam even herstelt, zonder het hedendaagse daarbij tos te laten. Vorig jaar ontwierpen leerlingen van het technisch onderwijs windmolens met een creatieve toepassing, dit jaar kunnen Schiedammers zich onder leiding van de kunstenaars Yvon Koopman (die van de bronzen stronkies op het Willem Dreesplein) en Fits Kloppers creatief uitleven op het maken van tien grotenaieve panelen die nadien een plaats krijgen in het cen trum. Joke Winkelman blikt vooruit en meent dat het Havenmuziek- en Molet festival dit jaar weer iets unieks toevoegt aan de Schiedamse folklore Tenslotte is er dan nog het Spectmmfestival, naast natuurlijk het MaasboulevardspektakelTerug uit de bedreiging van de algehele subsidiestop. Wie Mexicaans wil eten, Afrikaans wil drinken, wil dansen op de muziek uit het Caraïbisch gebied, Turks wil tafelen, Arabisch wil musiceren en een liefdeslied zingen op z'n Spaans kan daarvoor terecht in het Beatrixpark. Han van der Horst noemt het Spectrumfestival een uiting van bestuurlijke creativiteit. En niet voor niets, Ook het Centrum Muzikale Vorming Nieuwe Waterweg Noord -zeg maar, de muziekschool- biedt zich daarvoor aan. De directeur ervan, Hans Mulder kan weer lachen nu hij een geprivatiseerde toekomst tegemoet kan zien. Aan Margreet Feenstra deelde hij zijn opluchting mee nu de banden met de overheid zijn geslaakt en burgerleden hem enthousiast ondersteunen bij het ontwikkelen van een nieuw beleid. MUSIS, "n nieuw elan juni 1996, jaargang 2, no 6 Verschijnt 1 '1 maal per jaar en informeert onaf hankelijk over cultuur, stadsontwikkeling en - vernieuwing, beeldende kunst, literatuur, maat schappelijke vraagstukken en sport in Schiedam en de regio. Uitgegeven door Stichting MUSlS/"n nieuw elan/ Schiedam. Produkde: de Hollandse Onderneming VOF/Schiedam Redactie: Aart J. Tijhof, voorzitter Diana Wind Charles Jeurgens Sj ef Henderickx Kor Kegel Herman Noordegraaf Luc van Huijgevoort Henk Slechte Eindredactie: Hans van der Sloot Aan dit nummer werkten mee: Frank van Alphen, Marlies Dingenouts, Margreet Feenstra, Hans Haven, Han van der Horst, Kor Kegel, Hans van der Sloot, Cees Straus, Joke Winkelman. Fotografie/illustraties: J Roel Dijkstra,Tim Hielkema,Tom Haartsen (Oerbeest, Karei Appel), Jan van der Ploeg Agenda: Musis/'n nieuw elan aanvaardt geen aansprake lijkheid voor programma-gegevens zoals ver meld, wijzigingen, afgelastingen etc. Redactiesecretariaat: p/a Frans Rietveldpad 34 3123 CD Schiedam. Abonnementen: Door overmaking van Hfl. 47,50 (jaarabonne ment) op rekeningnummer 81.33.79.555 onder vermelding van 'MUSIS'. Losse nummers: Hfl. 5,25 Advertentie-exploitatie: de Hollandse Onderneming VOF Frans Rietveldpad 34 3123 CD Schiedam telefoon/fax 010 - 4701474 Zetwerk en lithografie Z-Work Prepress/Gouda Druk: Drukkerij Mercator/ Schiedam Copyright: Overname van artikelen of gedeelten daarvan slechts met toestemming van uitgever en/of auteur en in alle gevallen slechts met uitdruk kelijke vermelding van datum en bron. Omslag: De Poldervaart werd door Gerard van Soest vastgelegd op een wijze waarop ooit Maris zijn vriend Israels schilderde. In een bootje op het zonovergoten water. Zo wil Schiedam 'm behou den, de Poldervaart. 159 Musis

Musis | 1996 | | pagina 159