ostade fa.v. Morgen op vakantie? bouw- en aannemingsbedrijf Je regelt alles in één keer bij de ANWB NIEUWBOUW RENOVATIE VERBOUWINGEN ONDERHOUDSWERK Willem Barentszstraat 1, 3124 LC Schiedam Tel. 010-471 50 00 als er een kien restauratiebeleid wordt gevoerd, kan de omgeving Nieuwe Haven-Westerkade een kansrijke toe ristische zone worden. en kleine omlopen langs herenhuizen, brandersgevels en star- terseconomie kan ontstaan.Tussen de Oranjegalerij en de Groenelaan kunnen hot spots van gezelligheid en kunstnijver heid (bijvoorbeeld rond het Handelsentrepot en aan de over zijde van het water) belangrijke schakels zijn in een nieuwe bewegwijzering van de WV, die de relatie tussen de binnen stad en de Gorzen - tezamen Klein Venetië - aanzienlijk ver sterken. Een forse impuls in de omgeving van de Westerkade kan een beduidende waardevermeerdering opleveren van Schiedam als totaalprodukt. De potenties van het gebied zijn van dien aard, dat het gemeentebestuur en de Stadsregio Rotterdam met waarschijnlijk succes een beroep zouden kun nen doen op Europese bijdragen. Een uitdaging! Omdat het gebied valt onder het herstructureringsplan voor de rivierzone langs Schiedam en Vlaardingen, is er ook uit dien hoofde nog wel aanspraak te maken op middelen van de betrokken minis teries. Zulke initiatieven, zulke oplossingsrichtingen, mogen we in een masterplan verwachten. Dat veronderstelt dan wel alert gedrag van gemeenteraadsleden, die niet te snel genoegen nemen met een incidenteel bouwplan dat op zichzelf bezien echt niet eens onaardig is, maar dat de onderlinge afstemming van de mogelijkheden met Schiedams Tweede Brandersbuurt danig kan blokkeren. Als we niet uitkijken, offert Schiedam al bij voorbaat een stuk stad op dat de glorie van een oud Delfshaven in zich verbergt. De situatie baart zorgen. Maar met een energieke aanpak van stadsbestuurders en ambtenaren, bedrijfsleven, kunstenaars, wijkbewoners en verenigingsleven valt het tij te keren. En je zult zien, als er eenmaal een actieve beweging de smaak van de dynamisering op deze onverdachte plek te pakken heeft, dan maakt dat een arsenaal van bruisende ideeën en bedrijvigheid los. Dan pakken ze er binnen de kort ste keren de Buitenhavenweg, de Hoofdstraat en de Voorhaven bij, zodat Schiedam uiteindelijk een onvermijdelijke halteplaats wordt voor de Spido. Maar dan moet er wel met meesterhand aan het masterplan worden gewerkt. Een plan zonder élan moetje geen masterplan noemen. Goed op reis met: reisgidsen en wegenkaarten voor leden gratis routekaarten en landenwijzers Internationale Reis- en Kredietbrief reisverzekering. ANi Musis 200

Musis | 1996 | | pagina 200