Paraat Brandbeveiliging bv 010 - 347 34 55 - Fax 010 - 437 38 37 Schiedam - Holland MARGRIET SPORT- EN EVENEMENTENHAL Bel voor meer informatie 010 - 246 55 08 SSÊtSÊÊÊ Elke Schiedammer kent de verhalen over hoe de trots van Schiedam, de molen ondergaat in een laaiend vuur. Ook al hebben verschillende ervan zich een eeuw of langer geleden afge speeld. Tot dusver heeft elke burgemeester tenmin ste één keer mogen meemaken hoe een belangrijk monument in vlammen opging. straatverlichting, al werd deze met raap olie gestookt. Veelvuldig werd in de vroedschap en latei- de gemeenteraad het brandgevaar ter sprake gebracht na de opkomst van de gedistilleerdindustrie. De angst voor brand die overigens regel matig een bevestiging vond in dramati sche bedrijfs- en molenbranden, leidde er steeds toe dat het Schiedamse korps zich mocht verheugen in het allernieuwste materieel zoals krachtige stoompompen en zelfs een eigen blusboot die aan het begin van de twintigste eeuw kon wor den gerekend tot het modernste dat op dit gebied te vinden was. En ook nadien bleef de brand een rol spelen in het denken van Schiedam, tel kens weer aangewakkerd door gebeurte nissen die herinnerden aan dat vroegere brandgevaarlijke verleden. Want met de slopershamer was het vooral het vuur dat Schiedam gaandeweg van z'n molens beroofde en verschillende monumenten onherstelbaar beschadigde. De Nieuwe Palmboom zou nooit 'nieuw' geworden zijn als hij niet door brand was verwoest en wie herinnert zich niet de grote brand in de pakhuizen van Kappelhof en Hovingh aan de Korte Haven, waarbij de hele voorgevel dreunend in het water stortte. Misschien is het wel daarom dat het Schiedamse bedrijf Paraat Brandbevei liging zich erop mag beroepen systemen te vertegenwoordigen die geheel en al ontwikkeld zijn om kwetsbaarheden en historische voorwerpen en gebouwen afdoende te beschermen. Het betreft twee systemen waarvan de één uiterst gevoelig reageert op zelfs de miniemste rookont wikkeling en de andere de brand beheers baar maakt nog voordat deze tot uitbars ting komt. Het brandmeldingssysteem VESDA is inmiddels toegepast in tiental len musea, kastelen, archieven en kerken waaronder de Nationale Gallery en St.Pauls Cathedral in Londen, maar ook in ziekenhuizen, het Louvre, de laborato ria van NASA en het Louvre. Anders dan de bekende puntmeldsystemen speurt dit systeem in een actief onderhouden lucht stroom naar rookdeeltjes en signaleert deze ver voor het moment waarop tradi tionele apparatuur in werking komt. Een bijkomend voordeel is dat het systeem praktisch onzichtbaar kan worden wegge werkt en bij wijze van netwerk in bestaande en nieuwbouw kan worden aangebracht. Waar de traditionele brand meldingssystemen berusten op vrijwel altijd zichtbare rook- en hittemelders, neemt Vesda genoegen met minieme ope ningen die makkelijk achter roosters, in ornamenten en andere bouwelementen kunnen worden aangebracht. Mistex is het systeem om de brand direct beheersbaar te maken door middel van een fijne verneveling van water die als een mist neerdaalt en de brand verhindert om zich uit te breiden en deze veelal zelfs dooft. Tot de nadelige effecten van andere installaties behoort de waterschade die het blussen met zich meebrengt of de schade lijke inwerking van blusgassen of chemi sche brandbestrijdingsmiddelen. Mistex daarentegen grijpt atmosferisch in en schept een klimaat waarin de hitteont- wikkeling wordt beperkt en de brand zich door vocht niet kan voortzetten. De schade wordt hierdoor geminimaliseerd. Ook als verder ingrijpen door de brand weer noodzakelijk is. Goedkoop zijn beide systemen niet. Effectief daartegen des te meer. Vooral door het feit dat beide systemen geheel gecomputeriseerd zijn en juist ontwikkeld voor toepassing in gevoelige situaties, variërend van een kleine ruimte, een enkel monument of museum van beperk te omvang tot aan grote complexen als St. James Palace, the Houses of Parliament of de Shell plants, waar ter wereld deze zich ook bevinden. 6 indoor tennisbanen beschikbaar op werkdagen (niet 's avonds). Gelegenheid voor beurzen, congressen, ten toonstellingen, personeelsfeesten etc. OOK VOOR SPORTHAL GROENOORD Nieuwe Damlaan 5 In de maanden september en oktober zijn er nog tijden beschikbaar 233 Musis

Musis | 1996 | | pagina 233