EEN ONMOGELIJKE HUWELIJKSKANDIDAAT: Ik ben ver weg Hier ben ik Vrijwel ongeschonden jongeman 49, 1.89m, schoenmaat 45, kunstgebit, brildragend, roker, drinker en workaholic, beeldend kunstenaar van beroep, vaak niet alleen, tart het lot voor een als onvermijdelijk te ervaren ontmoeting met zowel dame of vrouw of meisje. Intelligent en moedig genoeg om zich als schoonheid te doen gelden. Liefst niet onbemiddeld en ruim van opvatting. Bereid om levenskunst vorm te geven met elkaar en met de ieder bij ons geliefde personen. Reakties voor een aantal minuten samenzijn naar Bram Uil; telefoon 4269825. Bram Uil wijlen Cornells Bastiaan Vaandrager Metalon Gedichten De Bezige Bij 1987. Twee giechelende meisjes van ongeveer 15 jaar op de Hoogstraat: 'Hihi, niet kijken! Daar gaat de Schiedamse Mr. Bean!' Bijna alle mensen zijn eeneiige eenlingen en doorgaans schizofreen: dat vaak manifeste enerzijds/anderzijds denken. Er bestaan ook eeneiige twee- en drielingen. Eeneiige drielingen zijn zeldzaam. Wetenschappers heb ben veel opmerkelijke verschijnselen over deze zo op elkaar invoelende mensen gepubliceerd. Maar wat nu te den ken van meereiige eenlingen? Het is nog maar zo kort geleden dat het Meervoudig Persoonlijkheids Sydroom naam kreeg. Het herhaaldelijk opdringen van aan elkaar verschillende waarnemingen binnen één persoon is ook bekend bij eeneiige eenlingen, b.v. in beroepen waar beide hersenhelften aktief in gebruik zijn zoals bij beeldend kunstenaars en acteurs. Maar de manisch opdringerige vorm van beelden, geluiden, stemmen en geuren etc. wordt door geleerden als psychisch ziektever schijnsel bewaakt, omdat een zo geplaagd mens niet tot rust komt en een gevaar voor zichzelf en de omgeving kan zijn. De patiënt met M.P.S. handelt bij toerbeurt als een andere per soonlijkheid. Weet volstrekt niet meer wat de andere persoon lijkheid in hem of haar beoogde en maakt de eerder ingezette gedachten en handelingen niet af. De geschiedenis tot het moment van overschakeling is helemaal zoek. Tot zover is dui delijk dat er onder al deze vergeetachtigheid en buienwisselin gen ernstig geleden kan worden. Toch zal de M.P.S.-lijder uit eindelijk meer moeite met de mensen om zich heen hebben dan met zichzelf. Zodra het Goddelijk wonder van de bevruchting in de mate rie valt aan te wijzen - zelfs al is dat onder een supermicro scoop - zijn we in staat het hele verloop in de moederschoot te volgen. Dit gaat helaas niet op voor wat ik versta onder een meereiige eenling. Die is onmeetbaar en waarschijnlijk na de geboorte maatschappelijk en sociaal onherkenbaar. Bovendien is er geen medicus in staat een verklaring voor de verzekering op te stellen over de noodzaak van een of ander wetenschap pelijk onderzoek. Al is het nog geen pathologisch verschijnsel: de H.l.V. is ook opnieuw gesorteerd in betekenissen, je weet maar nooit of het nog naam krijgt. Misschien kan ik een mogelijke hypochondrische benadering vermijden door er een meervoudige eenling van te maken. De paragnost G. Meyling heeft in een boekje zijn helderziende waarnemingen bij het indalen van een ziel getekend. Voor een Lama zeer vertrouwd materiaal, maar de oplettende lezers zijn wantrouwend. De mens leert door ervaring. Zijn aanvaarding kan niet zonder een emotionele plaatsing van de waarneming. En die ervaring noodzaakt, datje het dan ook wel eens allemaal wilt zien. Zien helpt geloven. Er zijn vooral vrouwen die weten. Moeders hebben de ervaring meestal in het gevoelsgebied. Iedereen kent wel een vrouw die na een zaadlozing in zich voelde dit is raak! Pas later voelen ze de door Meyling bedoelde indaling. De microscopisch kleine foetus heeft de D.N.A./R.N.A.-kenmerken van de vader en de moeder. Uit die hopelijk liefdevolle samenkomst van de twee wordt een ziel aangetrokken, omdat daar geestelijke ruimte voor is gere serveerd. Dat is ieders unieke wezen, naast de karakters en overige kenmerken van de ouders die hij weer meeneemt met de dood. Meyling is al jaren niet meer onder ons. Hij tekende gevechten of botsingen van meerdere zielen die in de vrucht wilden doordringen. In bijna alle gevallen was er 1 sterke of slimme, die slaagde bij de indaling. De verliezer steeg weer op, wachtend op een volgende aansluiting. In mijn geval vormden ze een twaalftallige samenwerking! Er was een ruimte voor die twaalf ego's met belangen die enigs zins gemeenschappelijk lagen. Twaalf ikken die allemaal iets willen wanneer de erfelijke Musis 240

Musis | 1996 | | pagina 240