241 Musis vader- en moedereigenschappen geestdriftig leiding geven. Gezamenlijk bevloeien we de gestalte, een leptosoom lichaam zonder tanden en kiezen, blinde darm, zonder binnenoor links; begroeid met veel lichaamshaar, zogenaamde moeder vlekken en met uit fase staande ogen. Dankzij een bril en mondprothese net geen invalide mens vol diabolisch voelen en denken. Want wie ik ook van hen vertegenwoordig: naar het moment uit ik mij in een gouden eerlijkheid. Vooral met al die ikken uit 1 mond, komt er mededogenloze waarheidszin. Bedenk maar hoe ze zoëven het stoflichaam beschreven. Het is hun voertuig. Ze hebben het er mee te doen! 1DE WIJZE. zegt: 'Het heeft geen zin om ziektebeelden te bestuderen. Daarom let ik maar op het gezondheidsbeeld, want jullie naast mij willen suiker voor de energie-explosie, koffie ter bevorde ring van al onze verbale aktiviteiten. Met z'n twaalven is een hoog adrenalinegehalte noodzakelijk om een eenheid op een natuurlijke manier in stand te houden. Tabak heeft een corri gerende werking naar de motoriek en schaadt de ademhaling etc etc. Ik zeg: als jullie in mij dezelfde kant uit willen, vraag ik om matiging! 2. DE ASCEET/DE MONNIK. zegt: 'Helemaal mee eens. En sexueel matigen, okay - een niet te binden ziel mag ook wat - maar het sexuele klierenstelsel moet intact blijven,: daar waak ik met prikkels over! Dan die onthouding nog 3. DE FANTAST. zegt: 'Als het maar ten dienste staat van het materialiseren van de verbeelding, want als ik me niet matig en dat doen jullie soms ook niet, dan zijn we allemaal mateloos! Aarden! We zijn met voor niks in Schiedam neergestreken. Als hier iets lukt, kan het overal in de wereld! En dat terwijl we ons zo in de internationale kontakten hebben begeven.....' 4. DE VROUW. zegt:'Jullie kletsen maar over je verantwoordelijkheid die voor mij logisch is! Voel nou eens! Die liefde! Maar over mateloos gesproken: dat gaat over gevoel - jaja - als ik mateloos ben, zien ze ons als homosexueel!' 5. HET JONGETJE. zegt: 'Nou! Of als pederast! Ik vind dit allemaal heel geleerd geschreven, maar pas op voor een school! We moeten blijven spelen! Als het ons niet lukt, ben ik stil! Ik heb nog zoveel te leren!' Dit zijn er vijf van de twaalf..... Ze manifesteren zich in tekst, beeld en geluid. Om te voorkomen dat ik stapelgek werd, volgde ik hen wen sen en nukken. We zijn nu eenmaal aan elkaar verbonden, nietwaar? Eenheid siert de mens.Vluchten kan niet meer. Zo valt dat gedoe met de kunsten ook te verklaren. Als een estafette van het ene aan het andere doorgeven. Met al die ikken die allemaal kunnen schrijven. Schrijven is om die reden mijn gemakkelijkste discipline. De lantast wil filmen. Heeft altijd de grootste plannen. Het jongetje wil het liefst met mooie vrouwen tongzoenen: ze rillinkjes bezorgen.... Schiedammers in alle mogelijke kringen hebben met één of meerdere van de twaalf te maken gehad, of hebben er nog mee te maken. Goed, wij zijn nu 49 jaren op aarde met dat ene doel: de gezamenlijke incarnatie die in de grote stad Rotterdam begon, te vervolmaken. Er is sprake van een zeer teer punt: Zo een geïntegreerd meervoudig persoon is absoluut onge schikt voor het huwelijk. Een onmogelijke kandidaat! Spant zich voor geen enkele binding in. En is aanwezig afwezig, overweldigend dominant in zijn eenzijn, zodat er geen ouders zijn voor te stellen van een dergelijk wezen. Hij kan dermate hardgrondig relativeren dat het niet mogelijk is gebleken, hem langer dan 56 uur om je heen te hebben. Vrouwen hebben het meeste geduld, vooral lesbiennes. Homosexuele mannen het minst. Sinds 17 juli 1990 het meest in gezelschap gezien van Madeleine de Winter, schilder-, kostuum- en visagekundige. Zij weet als geen ander hoe onthecht ik als Bram Uil ben, zonder een zweef of vluchtgedrag in haar buurt te leven. Of neem Marianne de Bruine, die met mij akteert in het toneel stuk 'DE AFFAIRE' in theater De Teerstoof op 26 september 20.30 uur. Ik citeer haar uit het stuk: 'Zijn vorige liefdes heeft hij verteld dat hij vrouwen tolereert. Daar schrokken ze van, maar ik weet wel beter! Hij heeft me nodig. Soms zeurt'ie en zegt tegelijkertijd dat'ie me niet wil lastigvallen. Dan trek ik hem uit zijn schulp en luister naar hem. Hij kan het zichzelf zo moeilijk maken.' Dat is andere taal dan van een kortstondig verliefde vrouw die zei:'Dat meervoudige rammen we er wel even uit!' Videofilm:'IN HET ECHTVERBONDEN'vanaf 31 augus tus 16.30 uur te zien in Pand Paulus en op kanaal 28+ tot 15 september.

Musis | 1996 | | pagina 241