KINDEREN LEGGEN VERBINDINGEN Yvon Koopman De Kunstestafette is ten einde. Wekenlang heeft Schiedam kennis mogen nemen van de klemmende vraag 'Het huwelijk als metafoor'. Een metafoor van wat? Van huise lijk geluk, van knellende banden, van een Pinterachtige relatie of een onbezorgd deelhebben aan...? Wie het huwelijk als metafoor betrekt op volwassenen blijft slechts met de scher ven zitten. Daar heeft de metafoor zich reeds geheel opgelost in solide antwoor den. In het gunstigste geval in positieve zin en met nog resten van verwachting. In het ongunstigste in de dagelijkse routine van de televisie, koffie op tijd, de maandelijkse termijnen en als opperste blijk van gezins liefde het samen opvouwen van de was. Metafoor waarvoor? Kinderen weten er raad mee. Dus lagen op 20 september de illusies op straat. Open en bloot voor wie erin geloven wilde en met hetzelfde ijzeren waarheidsgehalte als Klein Duimpje, verkering hebben en Melrose Place. Een blauwe draad, een rode draad als op en afgaande lijn in intermenselijke verbin dingen, een dans op de Appelmarktbrug als vertolking van een mededeelbaar gevoel, een waslijn, een tekkel als scha kels in een keten van verbintenissen die uitwaaierden over heel Schiedam. Het Huwelijk als metafoor. Met daarin een met liefde door Cor vervaardigde diabolo waarop alle gedachten over verbintenis sen, relaties en kontakten van de leerlin gen van Spieringshoek werden opgerold. Een haspel vol illusies. Een metafoor ten voeten uit. 263 Musis

Musis | 1996 | | pagina 263