MET MUSIS NAAR ISTANBUL §%1 f \-v ;«,C t i I *2 •ïür5*' Steeds meer mensen besluiten hun vakantie in Egypte door te brengen. De zon schijnt altijd, het water van de Rode Zee is warm, men vindt er oud heidkundige schatten, de bevolking is vriendelijk, en het prijspeil is laag. Voor velen is het dan ook terecht een droombestemming. fl. 1.998,-pp. De bijna perfecte manier om Egypte te bezoeken is om een combinatiereis te boeken: één week Nijl-cruise en één week strand. Tijdens de gezellige en informele cruise bezoekt u de steden Luxor en Aswan. SEAC reizen speurt voor u naar de leukste en voordeligste Egypte-reizen. SEAC reizen is al meer dan 12 jaar bekend met reizen naar Egypte en helpt u graag op weg. Musis 4 SEAC REIZEN: DE 'EGYPTE-SPECIALIST HL i TWXi ME -0 „..-*•! Grafzerken Iznik ca 1570, Topkapi- museutn Istanbul Musis gaat naar Istanbul. En wel van 7 tot en met 14 mei 1997. Met een programma waaraan zowel kenners van het historische Istanbul als van de hedendaagse islamitische cultuur hebben meegewerkt, de directie van het Topkapi-museunr alsmede specialisten op het gebied van reizen. (Nog) niet in het programma vermeld is de mogelijkheid om kennis te maken met Turkse families op het platteland en in de stad. De wens daartoe kunt u zelf kenbaar maken. Het kontakt daarvoor wordt gelegd door de begeleiding die in handen is van u waarschijnlijk bekende, ervaren Schiedamse reizigers die Istanbul op hun duimpje kennen. Het culturele deel van het programma is exclusief voor het Musis-gezelschap samengesteld. U zult dit dan ook ner gens anders aantreffen. Alle excursies vinden plaats per luxe- coach en worden volledig begeleid. Uw verblijf is daarbij het Pera Palas hotel. Dit viersterren hotel is in de tweede helft van de vorige eeuw speci aal gebouwd om de passagiers van de beroemde Oriënt Express onder te brengen. De 120 fraai gemeubileerde kamers boden eens onderdak aan beroemdheden als Kemal Ataturk, wiens kamer - nummer 101, tot museum is gemaakt - Sarah Bernhard, Greta Garbo en Agatha Christie, die hier haar befaamde Moord in de Oriënt Express schreef. Het weelderig ingerichte hotel ademt gonst als het ware een rijk verleden. Uw kamer is van alle gemakken voor zien en heeft een ruime badkamer met bad, douche, toilet en bidet. PROGRAMMA Het ontbijt zal in het hotel worden gebruikt; aansluitend vangen de excursies aan. Waar de lunch in het programma is opgenomen zal deze in een locaal restaurant worden gebruikt. In het programma is voorzien in tweemaal een halve vrije dag; deze kunnen naar eigen inzicht worden besteed. woensdag: Aankomst op Atatürk Airport van Istanbul. Transfer naar het hotel 'Pera Palace' voor inchecken. Diner in het hotel. donderdag: Bezoek aan het Hippodrome, een van de grootste strijdwa gen-renbanen van het Byzantijnse Rijk. Vervolgens een bezoek aan de Blauwe Moskee tegenover de Hagia Sophia. De toer wordt voortgezet met een bezoek aan de Hagia Sophia, een van de grootste kathedralen van de christelijke wereld, in de vierde eeuw gebouwd door Constantijn de Grote. Na de lunch bezoek aan het Archeologisch Museum en de Cisternen, de beroemde ondergrondse waterkelders van Istanbul. vrijdag: Tocht naar de Oude Stad met een bezoek aan de oude stadsmuren uit de 13e eeuw.Vervolgens een tocht langs de kust (Gouden Hoorn) met een kofïiestop in het Pierre Loti Café; hier heeft men een uitzicht op de historische muren en kerken uit de Byzantijnse periode. Vervolgens een bezoek aan de Eyüp Sultan Moskee. Na de lunch bezoek aan Chora Museum met zijn 14e- eeuwse mozaïeken en fresco's, welke een beeld geven van het leven van Maria en Christus en die een grote invloed hebben gehad op tal van renaissancekunstenaars. Bezoek aan de Süleymaniye Moskee. zaterdag: Bezoek aan de wijk Sultanahmet met een koffiepauze in hetYesil Restaurant. Vervolgens een bezoek aan de Grand Bazaar, waarschijnlijk een van de meest favoriete plaatsen om te bezoeken, zowel voor de toerist als voor de locale bevolking. De eeuwenoude bazar telt meer dan 4000 win kels in een mysterieus labyrint van straten. 's Middags vrij. 's Avonds diner in een van de visrestaurants gelegen aan de Bosporus. zondag: Bezoek aan de Egyptische Specerijen Bazaar, waar men alle soorten specerijen aantreft. Vervolgens een bezoek aan het Turkish en Islamic museum. Na de lunch brengen we een bezoek aan de gebouwen uit de 5e eeuw. maandag: Eerst een officiële ontvangst in het Topkapi Paleis met de beroemde ontvangstzalen en haremkwartieren. Het Topkapi Paleis was het verblijf van de Ottomaanse sultans tussen de 15e en 19e eeuw. Hier werden ook de gezanten als Cornelis Haga ontvangen. Thans is het complex een muse um. Speciale aandacht zal worden besteed aan de schitte rende betegelingen, waarin de tulp een hoofdrol speelt. dinsdag: Bezoek aan het Dolmabahce Paleis met haremkwartieren, gebouwd in de 19e eeuw als het paleis van de latere Ottomaanse sultans; het heeft een indrukwekkende 600 m lange voorzijde en staat aan de oever van de Bosporus, 's Middags vrij. woensdag: Transfer naar de luchthaven voor de thuisvlucht. Inbegrepen: Vliegreis Amsterdam - Instanbul v.v. per Turkish Airlines* 7 hotelovernachtingen in het 'Pera Palace' hotel. 7 x ontbijt - 4 x lunch - 2 x diner - Alle Transfers Engelstalige gidsen - Excursies volgens programma Niet inbegrepen: Luchthavenbelastingen (plusminus fl. 55,-) Visumkosten o.i.d. (plusminus fl. 25,-).Transfer naar Schiphol. Reis en/of annuleringsverzekering Speciale prijs Musis-lezers Niet Musislezers fl. 2.198,- Single toeslag fl. 398,-. Toeslag diner pakket (4 diners) fl. 140,- Minimum aantal deelnemers 25 maximaal aantal beschik bare kamers 20. De reis wordt uitgevoerd conform de ANVR voorwaarden. Prijswijzigingen voorbehouden. De reis is gecalculeerd op een Dollar van fl. 1,68. Koersstijgingen worden doorberekend. Vluchtschema: 07.05.1997 Amsterdam - Istanbul 13.15 - 17.45 14.04.1997 Istanbul - Amsterdam 09.30 - 12.15 De tempel van Horus in Edfu Burg. Van Haarenlaan 782, SCHIEDAM tel. 010-4716777

Musis | 1997 | | pagina 4