Ik verwacht dat we de toeloop niet aan kunnen. Aan de vele verschillende meningen die te horen zijn over het Stadserfcomplex nog voordat het geopend is, kun je merken dat het nu al leeft.' Musis 192 rond te leiden. Theaterdirecteur Paul van Oort fungeert daarbij als hulpkracht en schat de reacties bij voorbaat in op 'lief de op het eerste gezicht': 'Van buiten valt door de werkzaamheden eigenlijk nog nauwelijks te zien hoe het wordt. Het interieur is ook nog lang niet gereed, maar de sfeer is er al helemaal. De warme lichtval en de alom aanwezi ge geur van al dat hout waarmee de wanden worden bekleed. Wie binnen stapt, is meteen verkocht. Die combina tie van eigentijdse vormgeving en tech niek met bijna ouderwetse grandeur is waanzinnig mooi. Uitgaan wordt hier straks een groot feest.' Minstens zo verrassend als het open huis in het toekomstig cultureel complex, is de rest van het programma dat is opge zet door de Stichting Woonpromotie Schiedam (een bundeling van krachten van gemeente, projectontwikkelaars, woningbouwcoörporaties en makelaars). In de leegstaande winkelunits op het Stadserfplein wordt een adviesgalerij ingericht door plaatselijke smaakmakers op het gebied van (binnen)huis- en tuin-architectuur. Het belooft een even informatieve als inspirerende presentatie te worden. Deelnemers zijn ondermeer het Instituut voor Restauratie en Decoratie van Nils Jense en Tanja van Sijp (gevestigd boven restaurant De Mouterij en bekend van TV-Woon- magazine op SBS6), Joan's Home (bric-a-brac in de breedste zin van het woord), Govert Visser Tuinvormgeving in samenwerking met de 'groenafdeling' van Bedrijfs Gemeenschap Schiemond (de BGS) en Adelmeijer en Jacobs (kin derkamer ontwerpen) en verschillende (interieur)architecten. Namen als Dop en Mathot, Treij tel en Van Dreven, Van Rutte, Heuvelhorst (allen architecten), Jeanette van Gelder en Heiden Partners (interieur-architecten) zijn in vakkringen al heel bekend en willen de 28ste contact leggen met de 'gewone consument' die nog niet zo snel hun hulp inroept. De VSB-bank, boekhandel Van Leeuwen, Bouw en Woningtoezicht en de Welstandscommissie maken het plaatje rond.Tapasbar Perrito Caliente draagt samen met de bierbrouwerij Henk Post zorg voor de inwendige mens in de zuidelijke sfeer die straks de grote kracht moet worden van het stads plein. De festiviteiten mogen zich dan concen treren rond het Stadserf, ook worden

Musis | 1997 | | pagina 192