VERWARRING EN GROTESKE DROMEN NAIMS WOLTERS 'Onder de groene hemel, in de blauwe zon, speelt het blikken harmo nieorkest in een grote regenton, daar komt over de heuvels'; de sfeer die het 'circus Jeroen Bosch' van Lennaert Nijgh oproept lijkt op de wereld waarin beeldend kunstenaar Annette Braad verkeert. In haar werk laat zij vreemdsoortige mensen paraderen in carnavaleske optochten. Buitennissige figuren die later verschijnen op haar schil derijen of in een performance waarin zij een wonderlijk universum schept met Fellini-achtige dimensies. c <L> Q. O O u_ Annette is - hoe kan het anders - een groot bewonde raarster van deze, enige jaren geleden overleden Italiaanse regisseur. Fellini werd wereldberoemd met onder meer 'La Dolce Vita' en 'Satyricon' waarin hij irrationalisme en realiteit in evenzeer schokkende en poëtische vertellingen groteske vormen liet aannemen. Annette Braad volgde geen opleiding aan een kunstacademie. Dat weerhoudt haar er niet van om haar partij in de kunstwe reld al geruime tijd prominent mee te blazen. Inmiddels staan vele solo-tentoonstellingen op haar naam. Ook neemt zij deel aan groepsexposities en aan uiteenlopende activiteiten, waar onder het project 'cultuurverschillen' en aan theatrale voor stellingen zoals de succesvolle evenementen in het Vlaardingse Hof. In deze jaarlijks terugkerende manifestatie kan zij haar fantasie voor honderd procent kwijt. In grote getale (vorig jaar rond de twintigduizend) komen bezoekers uit Vlaardingen en omliggende plaatsen af op de spraakmakende voorstellingen. Geruime tijd was Annette direct betrokken bij de organisatie van 'de Hof' dat in 1992 startte met een nachte lijke tocht door het park. Duizenden mensen waren toen getuigen van de performances en installaties van een groot aantal kunstenaars. Dit jaar beperkt de Vlaardingse zich onder het motto 'de Hof van Dolage' tot de thema's 'in de war' en 'onzin'. Het is aannemelijk dat dit voor Braad geen enkel probleem zal opleveren. 201 Musis

Musis | 1997 | | pagina 201