HAARARCHITECTEN t/uh- n\m-\ ctoo- 1^4 vreemde wezens: de bloeddorstige bloedzusjes, de laatste levende vampier Igor Venijn, het kwekkende schedelkabi net, de spinnenverzameling van Dr. Fremdkörper, de zingende zeemeermin Miranda en vele anderen van de griezel familie. Ieder moment kan er iets gebeuren waarop je niet bent voorbe reid, wat onbekend is, wat zachtjes naderbij kruipt en in je nek fluistert... (De Grimmige Griezelshow is niet gevaarlijk voor het publiek!) 'Hitsig' - peepshow door La Dolce Vita, tent (entree 5,-): is afgelast 'Prairie van de Legendes' - Theater van de Verloren Tijd, veld (entree 2,50), dagelijks 'De Thuishaven' - een cruise verzorgd door MPD Export, vlaggeschip veld (entree 7,50), Vijf dagen lang staat de crew van 'De Thuishaven' voor u klaar om u een onvergetelijke cruise te bezor gen. Zoals het hoort, zult u geen last hebben van stormen, zeeziekte ot ander ongemak. En kosten noch moeite zijn bespaard om De Thuishaven haar speci fieke uiterlijk en inrichting te geven. Wij noemen bijvoorbeeld de Captains Lounge, een geweldige accomodatie met de juiste ambiance, waar u de kapitein persoonlijk leert kennen. Daarbij heerst er een goede sfeer voor het leggen van contacten met mede-cruisegangers. Bezoek De Thuishaven: een nieuwe manier van reizen! 'Panorama' - uitzichten in beeld en geluid veroorzaakt door Casper West, huiskamer veld (entree 2,50) 20.30 uur 'Angst voor Eenzaamheid en Verlatenheid' - theaterstuk Krapp's Laatste Band van Samuel Beckett door Hans Rikken, kapel Emaus (vertrek vanaf verzamelpunt op veld 20.30 uur) (entree 10,-), dagelijks De oude afgetakelde Krapp luistert zijn leven af van de banden die hij zelfheeft ingesproken. Hij levert levendig com mentaar op de ingesproken herinnerin gen en beleeft sommige dingen opnieuw. Dit merkwaardige geheugen vormt nu het middelpunt van zijn leven. De oude Krapp zegt hierover: „Thans is het leven één bitter herkauwen en een keiharde stoelgang geworden." Krapp gaat op zoek naar die ene speciale band van dertig jaar geleden. Samuel Beckett beschreef vaak de anti-held; hun doorlo pende onbeholpenheid levert vele komi sche momenten op. Beckett's taalgebruik (hoewel het onvermogen van de taal voor hem voorop stond) is zowel vir tuoos als simpel: wat Krapp voelt en zegt is beklemmend herkenbaar en slaat bij iedereen direct naar binnen. 'Gedachtenloos' - Rauw met dans/beel dende kunst voorstelling, lokatie nog niet bekend (entree 10,-), dagelijks De aardappel als symbool voor het Hollandse leven. Het schillen van aard appels is een ritueel dat al door vele generaties vrouwen en mannen dag in dag uit verricht wordt. Twintig paar handen zijn gefilmd met ieder haar gewoontes, systeem, tempo en motoriek. Een door zijn intimiteit erotisch bewe gingsspel. De voorstelling bestaat uit dans, beeld, film en licht. Op het doek ziet het publiek het leven van de aardap pel en het boeren verleden, de aardappel op transport. Door beeld (film) en dans naast en achter elkaar te plaatsen, ont- KtóM li BANK Musis 258

Musis | 1997 | | pagina 258