LJSÉb IC 3 ostade b.v. Klaasse&Klaasse Accountants en Belastingadviseurs 3 Y 5 M-iË bouw- en aannemingsbedrijf co o oo Q 0o tieven tot nu toe voornamelijk gericht op lokale factoren voor herstel, in de komende tijd zal daarop voortbouwend meer in het regionale perspectief moe ten worden gehandeld. Er zal dan ren dement uit ligging en specifieke kwali teit moeten worden gehaald, waarbij werkgelegenheid op Vijfsluizen en Schieveste, meer en ook koopkrachtiger bezoek aan de binnenstad en een betere, ook regionale, benutting van de binnen stedelijke woon- en leefkwaliteit belang rijke doelen zijn. Doelen, maar tegelijk ook middelen om het stedelijk verande ringsproces verder te helpen. Verandering gericht op een grotere en meer gedifferentieerde bevolking op basis van een (óók op wijk- en buurt- niveau) goed en gevarieerd woningaan bod en een groeiend aantal arbeidsplaat sen in meerdere economische sectoren. Transport, handel en commerciële dienstverlening moeten de aanwezige industriële werkgelegenheid versterken. Bijzondere aandacht is er voor werkge legenheid in de verzorging, de vorming en scholing, beheer en onderhoud, als mede ambacht en recreatie. Werkgelegenheid die goed aansluit op het Schiedamse arbeidsaanbod en de stad, haar samenleving en de locale eco nomie versterkt. De komst van de metro en in wat min dere mate ook TramPlus, dragen hieraan bij. Een goede regionale bereikbaarheid en goed herkenbare vestigingslokaties versterken de concurrentiepositie van de stad, vergroten de naamsbekendheid en leiden tot nieuwe investeringen. En daaraan is grote behoefte. Herstructurering in bestaand oudstede- lijk gebied is een complex proces dat tijd vraagt.Veel tijd. Ook omdat met veel partijen en groeperingen overleg moet worden gevoerd en gegroeide structuren en verhoudingen zich niet zo maar laten veranderen. Bovendien wijzi gen de omstandigheden maar langzaam Herontwikkeling verouderde bedrijfs terreinen schept ruimte voor nieuwe bedrijven en binnenstedelijk wonen - •X .•005 en dienen kansen zich gespreid in de tijd aan. Overigens zijn snelle oplossingen niet altijd de beste en vragen ingrepen in intensief bewoond en gebruikt gebied grote zorgvuldigheid. De opeenvolging van acties is dan ook niet willekeurig. Daar komt bij dat voldoende maatschap pelijk draagvlak moet worden verkregen en dat belanghebbenden, waaronder werkzoekenden, ondernemers en ande ren, gelegenheid moeten krijgen om op de nieuwe kansen en mogelijkheden in te spelen. Het is dus een proces van lange adem. Hoe graag we het ook vaak anders zouden willen. Toch is Schiedam behoorlijk op weg en blijken de resultaten van het lokale beleid goed aan te sluiten op de van buitenaf aangereikte nieuwe en extra mogelijkheden. Het gaat dan om de eer der genoemde bouw van de metro met vier stations (waarvan 3 op belangrijke ontwikkelingslokaties) en TramPlus; maar ook om de woningbouw in het kader van deVINEX (inclusief woning bouw op moeilijke locaties), de her structurering van de rivierzóne en pro jecten als Stad en Milieu (afstemming wonen en milieuhinder) en de zgn. Midden-Delflandwig (de groene en recreatieve route langs de Poldervaart). Schiedam bevindt zich in een verande ringsproces, waarbij de stad zich aanpast aan veranderende omstandigheden en nieuwe eisen. Zij maakt daarbij gebruik van de specifieke eigen kwaliteiten en benut waar mogelijk gunstige omge vingsfactoren. Belangrijk is dat zij haar eigen identiteit bewaart en als levendige woon- en werkstad bijdraagt aan een goed (en zo mogelijk beter) woon-, werk- en leefklimaat in de regio. Zij zal en kan zich daarin onderscheiden van haar omgeving en een belangrijke toe gevoegde waarde zijn. De kansen zijn er. Nu nog de tijd, het geduld en de vasthoudendheid om deze rit af te maken NIEUWBOUW RENOVATIE VERBOUWINGEN ONDERHOUDSWERK Willem Barentszstraat 1, 3124 LC Schiedam Tel. 010-471 50 00 Schiedamseweg 53 3134 BB Vlaardingen Tel. 010-4357311 Fax 010-4600667 Koekoekslaan 39 3121 XJ Schiedam Tel. 010-4705466 Fax 010-4703220 Newtonweg 14 3208 KD Spijkenisse Tel. 0181-617857 Fax 0181-621768 Musis 332

Musis | 1997 | | pagina 332