2 m Carel van der Velden Hij gaat graag kijken, maar ziet niet alles en beschouwt zulks ook niet als de eerste taak van een gemeen tebestuurder. Als wethouder nam hij indertijd het op z'n minst opmer kelijke besluit om een brandweer commandant te benoemen als inte rim-museum directeur van het museum. Deze kreeg als eerste taak om de bestaande conflicten binnen de organisatie te blussen en mond op mond-beademing toe te passen teneinde de sterk verslech terde relatie tussen stadsbestuur en museum nieuw leven in te blazen. Misschien is het daarom dat Hafkamp van het museum een bijna persoonlijke zaak lijkt te hebben gemaakt. Trots noemt hij - al spreekt hij van horen zeggen - de historische tentoonstellingen die zijn bedoeld voor het grote publiek. Dat dit voorlopig de weg naar Hoogstraat 112 niet weet te vinden en dat er vroeger twee maal zoveel bezoekers kwamen als thans, zegt hem niet zoveel. Liever memoreert hij dat in het museum ook het expe riment niet wordt geschuwd. Hafkamp is trots op zijn stad. En roemt de creativiteit van de Schiedamse kunstenaars die in november het Kunstlint hebben georganiseerd, eraan voorbijgaand dat het gehele concept van Kunstlint, Filmlint en Dichtlint door Rotterdammers is uitgewerkt en georganiseerd. Samenwerking met Vlaardingen noemt hij belangrijk en liefst had hij gezien dat dit tot con crete resultaten had geleid, maar kennelijk was de tijd er nog niet rijp voor. Musis 4 NIET ALTIJD HOOq Nee, de tentoonstelling Radikaal Beeld in het Stedelijk Museum heeft wethou der Luub Hafkamp niet gezien. De verf als essentie van de schilderkunst, zelfs NKC-Handelsblad wijdde er in het najaar een vriendelijke recensie aan. Dat was goed voor de beeldvorming van Schiedam. Maar net als de meeste ande re Schiedammers liet Hafkamp de lege zalen aan de Hoogstraat onbetreden. In Schiedam wordt weieens veronder steld dat Luub Hafkamp helemaal niet van kunst houdt. Op openingen van tentoonstellingen wordt zijn uit een kunstenaarsfamilie afkomstige college Aad Wiegman vaker gesignaleerd dan hij. Volgens Hafkamp zit het anders, zijn agenda staat het hem simpelweg niet toe om overal naartoe te gaan. 'In het leven is werken een ding. Kunst is daar een belangrijke aanvulling op, het brengt je in contact met het denken van andere mensen.

Musis | 1998 | | pagina 4