Margreet Feenstra Musis 128 Leuke films maken naar eigen inzicht. Welke regisseur droomt daar met van? De praktijk is meestal ontnuchte rend. Een speelfilm kost enige tonnen tot miljoenen, uit schieters naar beneden (Zusje) of naar boven (Titanic) daargelaten. Een grote zak met geld voor het opnemen van een film is echter geen garantie voor commercieel succes. Bij tegenvallende opbrengsten van een duurdere film is dat meer dan jammer voor de geldschieters. Ze kijken de volgen de keer wel beter uit.Voor onbekende regisseurs is het daar door helemaal moeilijk geld los te peuteren. Gelukkig dringen low budget films ook wel eens door tot de lijst van populaire produkties. Geld maakt met gelukkig. Maar we weten dat het wel helpt. Dat geldt eens te meer voor de filmindustrie. MarcelVisbeen redde het zijn eerste filmpje voor vijfduizend gulden op de nemen. Elvis lives! is dan ook geen anderhalf uur durende speelfilm, maar een komisch kortje van 9 minuten. Hij won er de NPS Prijs voor de Korte Film 1997 mee. Voor Elvis lives! Een kleine film met een grote boodschap had Visbeen in een aantal opzichten de wind mee. De acteurs speelden pro deo voor de camera die op onmogelijke tijden gratis beschik baar was voor de beginnende regisseur. Zoiets flik je maar één keer. Zeker in het geval de produktie succes heeft, zoals bij Visbeen het geval is. De regisseur wil zijn medewerkers een eventuele volgende keer salaris betalen. Sinds de NPS Prijs behoort Visbeen ineens tot de categorie

Musis | 1998 | | pagina 128