I 167 Musis dat op weerzin van de vrijwilligers. Wat bon ton is in Schiedam is not done in Vlaardingen en vice versa. Sommige vrijwilligers werken al op meerdere fes tivals; die zoeken hun eigen weg. Lesuis stelt dat de drie festivals het beste kunnen samenwerken door allereerst aan te geven wat de verschillen zijn tussen de drie. ëleder festival moet zin eigen identiteit of gezicht benadrukken en verder bepalen. Je moet daarom keuzen maken in je programmering. Zo is pop muziek bij ons altijd een ondergescho ven kindje; dit is een bewuste keus.i Ook Dingenouts moet niet al te veel hebben van popmuziek. ëVorig jaar had den we voor het eerst een leuk poppro gramma. Op zich was dat heel geslaagd, maar het hoorde niet echt bij de rest van het festival. Een soort festival binnen het festival, het schoot zin doel voorbij en bovendien kostte het veel geld.i Het Maasboulevardfeest kent wel een echt popfestival. ëVorig jaar hadden we wel twintig popacts en pop is echt een speerpunt van het feesti. Lesuis: iAls we nu goed aangeven dat we drie totaal verschillende festivals zijn, kunnen we ons op die manier presenteren, dat kan 3 voordelen hebben. Zo kunnen we extra F"1 publiciteit zoeken door ons als drie ver- y schillende feesten te presenteren. EÈn poster drie feesten!. Ook als het gaat om presentatie naar subsidieverstrekkers en sponsors zijn de verschillen belangrijk. Wij moeten goed aangeven dat het wel iswaar om drie zomerfestivals gaat maar wel drie totaal verschillende. Het Hof voor beeldende kunst en theater, het Spectrum voor wereldmuziek en multi- cultuur en de Maasboulevard voor pop muziek en sport. Zo ondervang je dat men zegtu Er is toch al een festivali.i Enigszins konden de drie organisatoren zich vinden in het gezamenlijk benade ren van facilitaire bedrijven, maar geen van drieln wilde de opgebouwde con tacten verlaten. Zo ook over de horeca afspraken. Van Oudenaarden Een ieder heeft zin weg al gevonden en afspraken met toeleverende bedrijven gelden vaak voor meerdere jaren. Het is moeilijk die afspraken te breken. Eigenlijk zou dat unfair zijn.i Wel ziet men gat in het gezamenlijk kopen van duurzame festi valbekers. Glazen gaan snel stuk en zijn onveilig. Plastic is duur en geven te veel rommel. Dingenouts: ëHet zou een goed idee zijn eens te praten over die duurzame festivalbekers. Wellicht is er een sponsor. Een uitstekende reclame!.! Misschien is het zo dat die sponsor in gemeentelijke hoek moet worden gezocht. Als afsluitend onderwerp kwam de instelling van een centraal interge-

Musis | 1998 | | pagina 167