3 3 3 169 Musis meentelijk loket voor evenementen ter sprake. Dit zou een balie zijn waar men, als men een evenement organiseert, terecht kan voor alle vergunningen (drank, brandweer, openbare orde, groenwerk), faciliteiten (dranghekken, toiletten, containers, vuilnisbakken, vlag genmasten), en andere bepalingen en voorschriften. Alles centraal bij EEn per soon aan ËEn loket voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis met een een vormig beleid. Nu heeft een festivalor ganisatie te maken met verschillende diensten van de gemeente. De ene amb tenaar is enthousiast en werkt soepel mee, de ander is chagrijnig en maakt het je leven zuur. Ieder jaar weer is het maar afwachten of de plannen op tijd door de ambtelijke molen gaan. Eigenlijk is men te veel afhankelijk van willekeur, hor moonhuishouding en onverwachte stemmingswisselingen van afzonderlijke ambtenaren. Een onwenselijke situatie, te meer omdat zowel Schiedam als Vlaardingen een stimulerend beleid wil len voeren ten aanzien van gezichtsbe palende evenementen voor de stad, getuige de collegeprogrammais en cul- tuurnotais voor de komende vier jaar. Niet alleen deze grote drie festivals kun nen hiervan gebruik maken maar ook het Haring en Bierfeest, de Brandersfeesten, Aleidafeest, Molenweek, en alle kleinere braderieln en buurtfees ten. Dit nieuwe loket kan verder inhoud krijgen door bijvoorbeeld een diensten pakket aan te bieden. In dit pakket zit ten dan bijvoorbeeld festivalbekers, een mobiel podium, tenten en dergelijken. Daarnaast zou deze nieuwe gemeentelij ke dienst alleen al door het bestaan er van een stimulerende werking kunnen hebben op het organiseren van bestaan de maar zeker ook nieuwe evenementen in de waterweg. Men denke bijvoor beeld aan het milleniumfeest. Lesuis is gereserveerd: iEigenlijk hebben wij al een centrale figuur in ons bestuur die alles met de gemeente regelt (Herman Berkhout red.). Zoin nieuw loket zou wel voordelen kunnen heb ben. Daar moeten we goed over na den kend Ook de Maasboulevard en het Spectrum hebben zo hun stromannen in de gemeente.Van Oudenaarde merkt op dat dit wel een kwetsbare situatie is. Vorig jaar was een aan tal ambtenaren ziek of in een belangrijke periode met vakantie. Toen kreeg ik ineens met andere mensen te maken. Opeens waren ook andere regels en voorschriften van toepassing. Dingen die nooit een probleem waren, werden in EËn keer wel een probleem. Het hele feest dreigde zelfs niet door te gaan. Ik heb toen maar de burge meester gebeld en die heeft per soonlijk een aantal dingen rechtge zet. Heel vreemd.i Over een ding zijn de gespreks partners het roerend eens. Festivals en evenementen zijn belangrijk voor het imago van de stad. Niet alleen als het gaat om een prettig leefklimaat van de stad maar ook als visitekaartje naar het bedrijfsleven. Het trio stelt zichzelf de taak dit uitputtend aan het ver stand van de gemeentelijke instel lingen te brengen. Resumerend blijkt dat er voldoen de grond is om nadere samenwer king te zoeken. En dit met het merkwaardige gegeven te zoeken naar de verschillen. Opmerkelijk is het feit dat het festivaltrio onder andere samen gaat werken in het uitleggen aan ambtenaren hoe belangrijk evenementen zijn voor de stad en leefomgeving, terwijl de politiek reeds het belang er van onderkent heeft. Wellicht kan een centrale intergemeentelijke evene mentenbalie een brug slaan tussen overheidsdiensten en politiek. co rn co

Musis | 1998 | | pagina 169