CREATIVITEIT IN KWALITEIT EN ELEGANCE BOTERSTRAAT HOEK GROTE MARKT Musis 174 mk. van Franse en Duitse herkomst. Een garantie voor een uitste kende afwerking en hoge stofkwaliteiten. Na een aantal jaren van malaise behoort met name de Duitse kledingindustrie weer tot de leidinggevende op het gebied van de confectie. Zelden staan Duitse couturiers met extravagante ontwerpen in de internationale schijnwerpers. Hun creativiteit richt zich daarentegen op kwaliteit en draagbaarheid. Aan de opbouw van haar collectie heeft Mitzi jaren van zorg besteedt. Met smaak herinnert ze zich hoe ze jaren geleden in Schiedam uiterst bescheiden begon. Ze heeft echter nooit getwijfeld aan het resultaat en het succes dat ze in deze stad zou kunnen behalen. Het aantal modezaken dat een bovenge middeld publiek aan zich weet te binden is gering in deze stad. Daar moesten dus kansen liggen. Zelfs voor een modezaak die zich vestigde op een hoek die vanuit detaillistenstandpunt maar heel weinig te bieden heeft; ver stopt achter het oude stadhuis en met de ingang naar een onbe woonde verbindingsweg tussen het oude centrum en een weinig kapitaalkrachtige nieuwbouw wijk. Inmiddels wordt die verbindings weg een woon- en wandelroute, begint de Grote Markt een eigen sfeer te ontwikkelen en is het pand gerestaureerd en haar winkel een modezaak van allure. Het heeft jaren gekost om zover te komen, de problemen zijn huizenhoog geweest en ook Mitzi Ottevanger heeft zich als bouwvakker moeten weren om het geheel binnen de gestelde tijd en mogelijkheden van de grond te krijgen. Maar het resul taat is er dan ook naar. Mitzi Mode is een modezaak geworden van de klasse die Schiedam zich voor de toekomst zo graag wil verwerven. Een modehuis dat zich richt op een hoge kwaliteit, perfecte afwerking, alle aandacht voor het actuele modebeeld en in staat om dit draagbaar te maken voor elke cliente afzon derlijk. Klasse. En dat bovendien - we blijven Schiedammers tenslotte - voor een zeer aanvaardbare prijs. Haar modezaak bevindt zich net buiten de Grote Omloop van Hoogstraat, Lange Kerkstraat en Broervest. Feitelijk stelt ze dat om twee redenen best op prijs. De eerste is er één van algemeen belang. Schiedam is er goed mee af als zich naast die grote omloop vertakkingen gaan ont wikkelen met een kwalitatief hoogstaand winkelaanbod. Ze noemt haar collega's Coppens, Argus en Oranje in het verleng de van de Broersvest, Distanza en Van Loenen op de Dam en haar collega's op de Grote Markt als goede vertegenwoordigers daar van. Ze ziet ook uit naar de komst van Jan des Bouvrie. En ook dat niet gezien vanuit het perpectiei van massaliteit, maar juist als aanmerkelijke verhoging van de kwaliteit en aantrekking kracht op een koopkrachtiger en hopenlijk ook smaakbewus- ter publiek. Een andere reden is meer van directe en persoonlijke aard. Zoals ook de andere damesmodezaken in Schiedam steunt Mitzi Mode stevig op een vast publiek dat een individuele benadering op prijs stelt. Daarop zijn zowel de inrichting van haar modezaak op de weinig waarschijnlijke hoek van de Grote Markt en Boterstraat Markt ingesteld als de collectie die ze zelfbij voorkeur omschrijft als onberispelijk, maar prijs— technisch toch zo aantrekkelijk dat klanten aan Mitzi de voor keur geven boven een bezoek aan zaken in het duurdere Rotterdam en Den Haag. De meer kritische instelling van haar publiek maakt het noodzakelijk dat aan het bedrijf een volledig geoutilleerd atelier is verbonden voor het uitvoeren van eigen ontwerpen en maken van aanpassingen. Deze beper ken zich niet tot op de juiste maat maken van de kleding maar corrigeren en perfectioneren zodanig dat in sommige gevallen eerder van maatwerk dan van confectie kan worden gespro ken. Mitzi heeft zelf alle mode-opleidmgen op dit gebied gevolgd en heeft ook gekwalificeerde modistes in dienst. Perfectionisme typeert ook de collectie. De meeste kleding is

Musis | 1998 | | pagina 174