Vals licht: Eigen wijze De deelnemers aan het project zijn niet willekeu rig bijeen geraapt. Het thema 'illusie' en het gereedschap licht/pro jectie vormden de basis; van daaruit zijn de ver schillende kunstenaars zinneprikkeling op een alledaag se wandeling door het park? Niets mis mee natuurlijk. Maar misschien, met een beetje geluk, is het meer dan dat. Overvalt je het gevoel een magische sche merzone te zijn binnengestapt waarin de werkelijkheid even ongrijpbaar lijkt als de illusie zelf. Je merkt op zo'n wandeling hoe weinig 'niets' er nog over is. Het is typisch Nederlands om alle ruimte in te willen vullen.' In de vierde bijeenkomst waarin de deelnemers hun eerste ideeën opperden voor de uit eindelijke voorstelling of installa tie, bleken er een aantal opval lende paralellen te ontstaan. Kees Lesuis, die samen met Paul en Menno de Nooijer de vierde samenkomst voorbereid de: 'Het is heel span nend om te zien hoe in de loop van die bij eenkom sten de paralellen, maar ook de individu aliteit van ieder project zich begint af te tekenen. Met de overeenkom sten worden ook de onderlinge verschillen scherper.' Natanja den Boeft voegt toe: 'De foto's die gemaakt zijn tijdens de derde bijeenkomst tonen aan hoeveel eigenheid leder afzon derlijk project heeft.' Magie Wat je als bezoeker precies te wachten staat is moeilijk te voorspellen. Een intri gerend samenspel van beeld, licht, geluid en stil te in een prachtige omgeving? Een verzame ling indrukken waaruit ieder zijn of haar 'waar heid' destilleert? Of slechts een onverwachte En blijft er, bij het veriaten van het nachtelijke park, een klein beetje van die magie bij je achter. Deelnemers aan het Vals Licht-project: Stichting RAUW/Natanja den Boeft en Carien Poissonnier (dans/beeldende kunst/video), Paul en Menno de Nooijer foto grafie/film/beeldende kunst), Maud Sauer (muziek; composi tie/uitvoering), Agnes Roothaan en Raph de Haas (beeldende kunst/film/dia 's/theater), Diederik Klomberg en Frans Verschoor (beeldende kunst), Stichting Papa/Mirjam van Dam en Mylêne Verdurmen (theater), Winnie Teschmacher (beeldende kunst), Nicole Beutler en Paz Rojo (dans/beeldende kunst), Maaike de Groot (theater) en Kees Lesuis (beeldende kunst) Gastdeelnemer: Wyn Geleynse (beeldende kunst) Concept en vormgeving: Kees Lesuis, Agnes Roothaan en Nantanja den Boeft M woensdag 26 t/m zondag 30 augustus aanvang: 22.00 uur, toegang ft 5,- op locatie in het Hof/Oranjepark benaderd. Allen werden uitgekozen op basis van hun eer dere werk, hun verwantschap met het thema en hun werkwij ze. Bij sommige deelnemers is de relatie met het thema of gereedschap heel letterlijk: Paul en Menno de Nooijer, fotogra fen/filmmakers, gebruiken licht en projectie in al hun werk. Ook Diederik Klomberg werkt in zijn installaties met projectie (door middel van licht). Voor andere deelnemers is deze relatie min der zichtbaar. Nicole Beutler en Paz Rojo verbeelden een identieke, maar deson danks onwaarschijnlijke tweeling die bovendien continue van identiteit wisselt. De dia-tekenin gen van Agnes Roothaan en Raph de Haas verber gen een heel wat sinister- dere ondergrond dan hun voorkomen doet ver moeden. Stichting Papa en RAUW tonen in hun theater- en dansvoorstellingen - een stukje van - de realiteit en geven daar op geheel eigen wijze vorm en betekenis aan. Wat is werkelijk heid? LICHT SÖOÖ-2 VALS 1000-2 m\mm* 27hhn>nvih

Musis | 1998 | | pagina 263