Open Ateliers Schiedam 12/13 september Lange Haven 50 Oostsingel 11 Oude Kerkhof 10 287 Musis Auke Bergsma, (zie Vlaardingen) Tanja Boxman(zie Vlaardingen) Annette Braad, (zie Vlaardingen) Yvon Koopman, Object, diverse technie ken en materialen.Yvon Koopman beweegt zich in een werkelijkheid, waarin de illusie evenveel waarde heeft als de realiteit. De materialen zijn voor werpen die toevallig voorhanden waren, maar dan getransformeerd tot een ande re verschijning in een andere dimensie; een lampekap als woning, een schoen borstel als de arc van Noach en hervon den zwemkleding als nieuw aan de man gebracht, mooi, kleurrijk en spiritueel. Martin Moesman, Kunst en unieke meu belen Theo Gootjes, Tekening, 21 x 29. Gootjes geniet bekendheid als politiek tekenaar van het Rotterdams Dagblad, die vanwege zijn kritische scherpte een opvallende plaats inneemt. In zijn vrije werk toont hij z'n veelzijdigheid als waarnemer, tekenaar en graficus. Aad Riepsaame, Zonder titel, 100 x 100, 1996 Elly Dijkshoorn, (zie Vlaardingen), Cees Kok, edelsmid is autodidact op het gebied van glas nadat hij in de jaren tachtig in de ban kwam van dit estheti sche materiaal. Zijn voorkeur gaat uit naar strakke, eenvoudige vormen waarin hij een intrigerend lijnenspel creëert. Vanwege de uitzonderlijke kwaliteit van zijn werk is Kok een veelgevraagd deel nemer aan inmiddels tientallen exposi ties. Frits Kloppers. Ononderbroken vloeiende lijnen in een behoudende abstractie waarin het menselijk lichaam is te her kennen, kenmerken het werk van Kloppers. De vrolijke uitbundig gekleurde gipsen objecten die zo duide lijk het handelsmerk waren van Kloppers verdwijnen zo langzamerhand naar de achtergrond.

Musis | 1998 | | pagina 287