7 vtfyV: Paul us Potterstraat 10 Plein Eendracht 23 Warande 157 Musis 288 Pien Westerveld, Purple poppie, acryl, 50 x 70 Elly Zwaanswijk (zie Vlaardingen) Monique Veldhoven, Monique Veldhoven lukt het om een intieme sfeer te scheppen waarin de aanschouwer niet hoger is dan het dier op de afbeelding, maar een gelijke een soortgenoot in een belevingswereld waarin dieren en religie - en vooral het samengaan van die twee - wederkerende onderwerpen zijn. Gerard van Soest, totografie. Voor Gerard van Soest is de camera wat de beitel voor de beeldhouwer is, het penseel voor de schilder en de pen voor de schrijver: een materiaal waarmee hij tegelijkertijd zeer onbevangen als zeer bewust kijkt. Meekijken is een avontuur. Fenomenen worden gezien zoals ze nog niet eerder zijn ervaren. jf Damy van der Waal, (geen afbeelding) Inge van Haastert, Zelfportret als verzameling, 1993.In het werkproces ontstaat al schilderend aan het ene doek vaak een idee voor een volgend, in een opéénstapehng die tenslotte om selectie en keuzes vroeg. Van een deel van de werken werden alleen de meest dierbare, bijzondere of mooiste stukken bewaard. Voor de bezoeker verandert Van Haastert haar atelier niet in een galerie, maar toont ze haar werkplek zoals deze is; een plaats waar keuzes worden gemaakt. Marjo J. C. van Soest, neemt deel met een presentatie van kleine, speelse, humoristische maar soms ook ernstige objecten uit gevonden gebruiks- materialen en een aantal nieuwe grote schilderijen en kleinere werken op papier.

Musis | 1998 | | pagina 288