OME HENK IS NOT AMUSED Peter Hellemons 15 Musis De beste stuurlui staan aan wal. Zo lijkt het ook met Henk Slechte.Iedere keer lukt het hem om zijn column te vullen met hoe het dan eigenlijk wèl zou moeten met het museum en de cultuurgedachte in Schiedam. Je zou gaan denken dat deze meneer zich gepasseerd voelt en dat hem een hoop onrecht is aangedaan. Zijn tendentieuze manier van schrijven over het museum, zou in een middelmatig schoolkrantje niet misstaan. Het kan natuurlijk de onvermijdelijke midlifecrisis zijn waar iedere man van zijn leeftijd mee te maken krijgt en smaakt hij het puberaal genoegen om in het openbaar ondeugende stukjes te schrijven. Dit zou te billijken zijn als deze kronkels nog enige inhoud zouden tonen. Maar niets is minder waar. In zijn columns geeft hij toe dat zijn niveau beneden het gemiddelde ligt dan van de doorsnee Schiedammer. 'Wat heeft hij een moeilijke tentoonstellingen gezien in het Stedelijk Museum Schiedam.' Je zou als museum niet zoveel mogen vragen van de bezoeker. Het liefst ziet ome Henk hapklare brokken op het niveau van de gemiddelde kunstbeurs en het liefst lokaal want dat is zo aardig voor de Schiedammer. Juul Kraijer was ook zo ondoorgrondelijk, al die fragiele tekeningen. En bij Fransje Killaars werd Henk gek van de kleurtjes. Op de tentoonstelling van Radikaalbeeld was ook zoveel onbegrijpelijks te zien. Nee, dan maar terug naar de bijzonder rijke historie van Schiedam en het museum tot een oudheidskamer laten verworden. Per jaar toch goed voor vijftien bezoekers van buiten de stad. Je mag hopen dat dit gefulmineer niet door de politiek wordt opgepikt, hoewel je het ergste vreest met de kortelings genomen beslissingen. Een daadkrachtiger optreden van de wethouder van cultuur L.Hafkamp zou de stemming misschien kunnen laten omslaan. Met zijn aanwezigheid op openingen van het museum zou hij kunnen laten zien dat hij achter het beleid staat waar drie jaar geleden voor gekozen is. Dat juist de politiek een platform moet creëren waarin dit museum kan gedijen is nog niet in dit dwergstaatje doorgedrongen. Ongetwijfeld wacht ons in deze stad nog een breedmaatschappelijke discussie over wat het museum moet zijn voor zijn inwoners. Misschien kunnen we dan gelijk breedmaatschappelijk praten over het nut van een tafeltennis vereniging in het centrum van de stad. Het teveel aan voetbalclubs, de honden in de binnenstad, de brandersfeesten, de molens en wat verder ter tafel komt. Misschien kan Henk met wat populaire teksten proberen alles zo te verwoorden dat het echt allemaal niks is en dat we hem als burgemeester moeten kiezen. Dan komt alles best in orde. voor een kunststichting om zich uit te spreken in het belang van belangrijk mooie dingen voor de mensheid. Of wordt men het daar niet eens tijdens de verhitte discussies met de zo belangrijke geachte achterban. niet over de juiste knowhow en mist daardoor daadkracht. De andere partijen doen niet onder voor deze leegte. Misschien iets Verder zou de politiek zich buiten een inhoudelijke discussie moeten houden. Want laten we eerlijk wezen geen van de politieke partijen heeft ook maar enig benul van wat er in de hedendaagse beeldende kunst afspeelt. De PVDA is opnieuw koploper in onnozel geleuter. De SP scoorde ook niet best met het idee om tijdens de opening van het stadserf een slap relletje te organiseren aan het begin van de Hoogstraat, zogenaamd in het belang van de Schiedamse kunstenaars. De VVD probeert wel het mogelijke te ondernemen maar beschikt

Musis | 1999 | | pagina 15