m Op een vergadering in de Nassaulaan hadden enkele Schiedammers het over actuele bouwplannen. Er waren bezwaarschriften ingediend tegen de nieuwe Sint Jozefschool, waar de leerlingen straks op het dak moeten spelen en waar oude, imposante bomen ongetwijfeld de wortelschade niet zullen overleven. Ook waren er klachten - in een ander deel van de Nassaulaan - over het plotselinge voornemen van Woonplus om appartementen te bouwen in de oude Jozefschool. Niet dat de woonbestemming een verkeerde is, maar de omwonenden hadden anderhalfjaar eerder al de gemeente verzocht om tijdige inspraak, meedenken, kortom, wat je tegenwoordig noemt: interactieve beleidsvorming. Niets daarvan. Er lag ineens een plan en dat was het. Ze hadden toch al de ervaring dat de gemeente amper rekening hield met ideeën uit de wijk. Neem nou de plannen voorde Houthaven. Toch drie hoge flats, terwijl de wijk nadrukkelijk en bij herhaling om laagbouw had verzocht. Maar hupsakee, zonder overleg lag er eensklaps een plan met hoogbouw Tekst: Kor Kegel Foto's: Jan van der Ploeg 345 Musis Het begin, de stadsgesprekken in de Nieuwe Passage Het handelsentrepot aan de Lange Nieuwstraat EEN MOTIVEREND OORSPRONKELIJK PLA Die vergadering in de Nassaulaan, thuis, bij een huisarts, was op dinsdag 16 november 1999. Wat er zo relevant is aan die datum, is dat het ruim twee weken daarvóór was dat de gemeenteraad van Schiedam een MeegarenOntwikkelings- Programma had vastgesteld: het zogeheten MOP 2000-2004. En in dat MOP staat in verschillende paragrafen, dat het gemeentebestuur het vertrouwen van de bevolking wil terugwinnen, onder meer door samen met de maatschappelijke partners - onder wie de bewoners - de plannen voor te bereiden. Samen beleid maken. Coproductie van beleid. Interactief. De vergadering in de Nassaulaan leverde de conclusie op, dat daar nog niets van te merken is. Was het nou een vergadering geweest in november 1998, dan had niemand verbaasd hoeven te zijn over zo'n conclusie. De hele stad wist een jaar geleden wel hoe het in Schiedam ging. Overleg met de gemeente? Het werd vreselijk bemoeilijkt door de leegloop, de doorstroming in het ambtenaren korps. Het stadskantoor leek wel een Stadsvernieuwing op het voormalige Bolsterrein-Noordvestsingel

Musis | 1999 | | pagina 345