HAN VAN DER HORST HET VERDACHTE KOFFERTJE GROTE KUNSTKERSTVERKOOP AGENDA GAAT VERDWIJNEN Musis 370 De overeenkomst tussen Han van der Horst en Wouter Troost is dat beiden historicus zijn. Een overeenkomst gaat worden dat beiden publicist zijn. Han van der Horst heeft wat dat betreft al een aantal publicaties op zijn naam staan.Vooral over de lokale geschiedenis. Een paar jaar geleden was hij tamelijk succesvol met de uitgave 'A low sky', een cursus omgangs-vormen voor buitenlanders die met Hollanders moeten omgaan. Dit boek is daarna vertaald in het Nederlands en vervolgens in het Duits.Veel wordt verwacht van zijn dit najaar te verschijnen 'Nederland, een biografie'. Een andere geschiedschrijving over ons land dan men normaal gewend is.Van der Horst probeert in zijn relaas dichter bij de mens te staan en als het enigszins mogelijk is, de gewone mens van de straat. Wouter Troost legt op dit moment de laatste hand op een historisch geschrift over Willem III, dat op z'n vroegst volgend jaar gaat verschijnen. Het thema van deze lezing is: Hoezeer moet geschiedschrijving de weg van de vermeende waarheid volgen? Zijn literaire vrijheiden toegestaan of volgt de auteur het pad der droge opsommingen? Deze lezing zal worden gebracht in forumstijl. Forumleider is Joop de Krom die Han van der Horst van de padvin ders kent en Wouter Troost elke ochtend als collega begroet op de Schiedamse scholengemeenschap Schravenlant. Organisatie: Bibliotheek en boekhandel Mercurius Locatie: Bibliotheek Bachplein Entree7,50 Vrijdag 17 december 1999 Aanvang: 20.15 uur In de tiendelige serie De Grens werpt Freek de Jonge ons over de grens van de tijd. Met deze serie breekt hij met het verleden. Sinds januari brengt hij zijn thematische voorstellingen ook niet meer in verschillende theaters in het land, beent hij maandelijks in het Amsterdamse Felix Meritis een ander onderwerp uit. Elke voorstelling is een schakel in de serie. Tezamen vormen deze avonden de ontdekkingsreis naar het nieuwe millennium. Alleen het thema staat vast. Het moment en de interactie met het pubhek bepalen de show. Iedere avond is anders en vormt een opname in de tijd.Voordat Freek aan zijn laatste deel Het Verdachte Koffertje begint, geeft hij bij wijze van hoge uitzondering twee extra leesvoorstellingen in Theater de Teerstoof. Reserveer snel. Freek de Jonge, extra leesvoorstelling Het Verdachte Koffertje, woensdag 9 en donderdag 10 december, Theater de Teerstoof, aanvang 20.15 uur, toegang 23,- De kunstenaars die zijn aangesloten bij de Stichting KunstWerkt verkopen op zaterdag 11 en zondag 12 december eenmalig hun werk tegen feesttarief. Hiermee herstellen de Schiedamse kunstenaars de traditie van de KijkKoopKunst die vroeger voor de feestdagen door het Stedelijk Museum werd georganiseerd. Tijdens de Grote Kunstkerstverkoop verkopen de kunstenaars hun werk tegen feesttarieven tussen h£L. 25,- en hfl. 450,-. Tevens worden catalogi en kunstkaarten verkocht. De Kunstverkoop vindt zaterdag en zondag tussen 12.00 en 17.00 uur plaats in Pand Paulus, Korte Haven 125. De Musis-agenda in z'n huidige vorm gaat uit Musis verdwijnen. Dit heeft een even praktische oorzaak als aanleiding. Al geruime tijd wordt gesproken over een manier waarop de verschillende agenda uitgaven tot één groot regelmatig verschijnend geheel - kunnen worden samengevoegd. Musis nam aan de gesprekken hierover deel nadat onderzoek uitwees dat de lezers korte berichten over evenementen meer op prijs stelden dan een zogenaamde 'ladder'. De aanleiding om in 2000 voor een andere -aantrekkelijker- vorm te kiezen wordt mede gevormd doordat Margreet Feenstra het vele werk dat het samenstellen van de ladder met zich meebrengt niet langer kan combineren met haar taken als uitbaatster van Schiedams enige echte bed-and- breakfast; het Fesch-huis aan de Schoolstraat in Schiedam. Gegevens voor opname in Musis blijven overigens zeer welkom. U kunt deze, liefst uitgebreid, sturen aan Redactie Musis, Broersvest 75-77, 3111 ED Schiedam.

Musis | 1999 | | pagina 370