WILLEM VAN TOORN OVER HET RIVIERLANDSCHAP MUZIEK VOOR DE SCHIEDAMMER oi Restaurant De Mouterij ^**■1 - Podium Café 'de Graauwe Hengst' Lange Haven 28 3111 CG Schiedam Telefoon 010 4260566 27 Musis Willem van Toorn (1935) schrijft verhalen, romans, en poëzie. In 1982 ontving hij de Jan Campertprijs en tien jaar later de Herman Gorterprijs voor achtereenvolgens de dichtbundels Het landleven en Eiland. Zijn romans Een leeg landschap (1988) en Het verhaal van een middag (1996) werden genomineerd voor respectievelijk de AKO Literatuurprijs en de Libris Literatuurprijs. In oktober is zijn nieuwste roman De rivier verschenen. Een liefdevol verbeelde geschiedenis van een middenstandsgezin dat zijn wortels heeft in de Betuwe en in de jaren dertig naar Amsterdam verhuisde. Een ode aan het rivierlandschap en de uitstervende ambachte lijkheid van vroegere generaties. Het is een roman waarin alle thema's uit het werk van Van Toorn bij elkaar komen. De lezing is vrijdag 28 januari 2000 in de bibliotheek aan het Bachplein te Schiedam-Noord. De aanvang is 20.15 uur en toegangskaarten af 10,00 zijn verkrijgbaar bij boekhandel Mercurius (4712313). Veel muziek in Podiumcafé De Graauwe Hengst. Elders in deze Musis wordt uitgebreid bericht over de Popprijs Schiedam, vanaf januari tot maart elke vrijdagavond te beluisteren. Enthousiaste luisteraars en critici zullen elkaar zoals vanouds ontmoeten op dit evenement waarop jonge, pas beginnende evenals semi professionele bands spelen om de Popprijs 2000. Zaterdag 1 januari is het feest in Podium café De Graauwe Hengst met Blues Indication, een volbloed Schiedamse band die zowel stevige blues en rock speelt. Een tweede binnenkomer voor het nieuwe muziekseizoen is het optreden van Re- make/Re-model. De letter 'R' slaat op de kern van dit avondvullend optreden waarin deze opmerkelijke groep muzikanten een remake geeft uit het complete oeuvre van Roxy Music. Wie het swing- en scheurwerk met songs als 'Love is the drug' en 'Do the strand' die mede de sfeer schiepen in de jaren '70 en '80 nog 'ns live wil horen mag zaterdag 8 januari in Podium café De Graauwe Hengst absoluut niet missen. Polgate is de naam van de nieuwse band rond Erny Green, die op 29 januari optreedt. De stijl is niet beperkt ÜSIHÜP tot één genre omdat de band uitstapjes «wnaJB maakt naar Rythm&blues, Country, Blues, Bluegrass, Folk en Pop. Hoewel bezig met een nieuw album is de band alvast maar begonnen met een toernee. Kenners van het solowerk van Erny Green zullen een aantal nummers uit het vroegere repertoire herkennen, maar tijdens het optreden wordt hoofdzakelijk nieuw werk gespeeld dat straks op het album te horen zal zijn. Polgate heeft als bezetting Erny Green, vocals en akoestische gitaar, Ruben Poncia, vocals, electrische gitaar, bluesharp, banjo, Pol Hofman, basgitaar, Andre van Leth, drums. The Red Sea Sharks 15 janu ari combineren een authentiek gitaargeluid met een stevige countryrock. Het repertoire omvat eigen composities, soms aangevuld met (obscuur) werk van grote voorbeelden zoals Butch Hancock (Joe Ely), Townes van Zandt, The Oudaws, Country Joe of Hank Jambalaya Willams. De Southern country rock van de Sharks scheppen een sfeer van spanning, zweet in de 'working man-blues'.

Musis | 2000 | | pagina 27