WODKA IN DE WIND mïiËMÊÊSÊËSmërnÊm PLilNKCN Musis 132 Na tien uur vliegen overstappen in Atlanta. Waarop? Geen vliegtuig, geen crew. Na 4 uur wachten toch de lucht in met als eindbestemming Milwaukee, The International Snow Sculpting Championship. Een opgewekte ondermaatse fantastisch!!! Snel stapelbedden aan de kant, matrassen op elkaar, schemerlamp mee uit de hal. Onze cowboy verschijnt weer en er volgt een korte wandeling in de sneeuw naar de plek waar alles om draait: 15 sneeuwblokken van 5 ton per stuk wachten op 15 groepen om omgetoverd te worden in adembenemende, in het voorjaar wegsmeltende beelden. 15 blokken om het schaatscentrum heen waar een week later de wereldkampioenschappen schaatsen zullen plaatsvinden. Slapen de schaatshelden straks ook in onze ijzeren stapelbedden? De andere groepen druppelen ook binnen en nemen plaats rond de speciaal voor ons geïnstalleerde biertap. Good evening, guten Abend, bon soir, buenas tardes, dobrij wetsjer,... Wij roken met man en macht om de rookdetectors te tarten. Zij werken niet. Dag 2 Een hedendaagse cowboy met de uitstraling van John Denver neemt ons mee op sightseeing per auto en te voet. Milwaukee - een middelgrote stad met vele gezichten en stijlen, met als mooiste plek het museum aan Lake Michigan, een grote plas tussen Canada en de VS. 's Avonds gaan wodka, bier, foto's en presentatiemappen over de tafel. Door het tonen van eigen werk ontstaan er spontane contacten. Werk in allerlei denkbare materialen. Argentijnen, Frans-Canadezen, behulp van werktekening en schaalmodel. Met prikkeldraad zagen wij enorme stukken van het mmsmmm sneeuwblok af. Iets STjjT*jj té groot. Het eerste a»s»gst stuk laten wij uit 1 I I onze handen glippen. Dan maar XgggJj* de ladder gebruiken als 'éjjg glijbaan want de SS afgezaagde stukken bhftgü hebben wij nodig vü'-cW® om ons beeld in de lengte uit te bouwen. Deze avond trakteren de Russen. Wodka natuurlijk. De foto's gaan nog steeds rond. Om exact 21.00 uur zie je een Japanners, Amerikanen - iedereen probeert met iedereen te praten. Dag 3 's Ochtends werkbespreking en de verloting van de plekken. Ons blok nummer 6 ligt helaas helemaal achterin, Wij kijken de organisatoren hef aan en mogen naar blok nummer 13, omdat de Polen niet zijn komen opdagen, 's Middags eindelijk aan het werk. Onze handen jeuken. Wij staan lekker in de zon, meten, zetten lijnen uit met stoet Chinezen in vleeskleurige pyama's richting slaapzaal gaan. Toch een handicap als je geen andere talen spreekt. Dag 4 Werken van negen tot zes. Na het prikkeldraad nu verder met kapmessen en raspen. De ruwe vorm is er al, althans voor ons. Het publiek barst los met vragen: "Wat's it gonna be?" "The King we are dreaming of" - antwoorden wij braaf wel honderd keer. Schiphol 23 januari 2000. In het damestasje: prikkeldraad, zaag, rasp en kapmes. Precies wat drie dames nodig hebben op hun reis. cowboy ontvangt drie slaapwandelaars. Eindelijk het hotel. Hotel? Een gigantische jeugdherberg met slaapzalen vol stapelbedden in TL-licht. Het is hier

Musis | 2000 | | pagina 132