*t PAARD Hoogstraat 162 - Schiedam Telefoon (010) 473 29 08 Podium Café 'de Graauwe Hengst' Lange Haven 28 3111 CG Schiedam Telefoon 010 4260566 133 Musis The King - een liggend mannenfiguur, geabstraheerd, met kroon uiteraard. Er is nog een hoop werk te verzetten. Dag 5 Op om zes uur! De regionale televisie w wil een interview Bi H met Qns: camera's, 8 jf microfoons.Wij ■imamma Worden echt verwend als enige vrouwenteam. Waar is Jerry Springer? Daarna gaan wij meteen aan het werk. Ons beeld krijgt meer en meer vorm door zagen, kappen, aanplakken en schuren. Iedereen werkt keihard, 't Is fascinerend om te zien hoe de blokken in beelden veranderen. "I saw you on the television!" - krijst de serveerster in de hamburgertent die avond enthousiast. Zij vraagt nog net geen handtekening, maar maakt ons hapje extra vet. Bekend in het buitenland voor Dag 6 Vandaag hopen wij klaar te komen met het werk. Het beeld moet verder uitgewerkt en strak gemaakt worden. De temperatuur komt snel boven het vriespunt. Fataal voor de zonzijde van onze koning, die opeens grote gaten in zijn lijf vertoont. Andere teams hebben ook last van de zon. Italië en Rusland staan op instorten, Canada redt zijn werk door het te stutten. Onze stoere koning wordt met plastische chirurgie opgekalefaterd. Later op de middag zodra het weer vriest kunnen wij ons werk voltooien. 's Avonds groot feest in George's Pub. George, een boomlange vrijwilliger met een booming voice heeft zijn countryband opgetrommeld om voor ons te spelen. Steve, een gereserveerde Engelsman van de Duitse ploeg begint als een kikker rond te springen en dit werkt zo aanstekelijk, dat iedereen uit zijn dak gaat. De Russen dansen als Kozakken, Argentijnen beginnen een Conga en zelfs de timide Chinezen hopsen mee. Moe maar voldaan. Dag 7 Sommige groepen zijn met de afwerking bezig, ondertussen slapen wij lekker uit. Totdat de directeur ons persoonlijk wekt: iedereen wacht op ons, de jurering begint. Echt dameswerk, laat ze maar even op ons wachten. Een enorme feesttent vol kalkoenpoten, worst en bier verorberende Amerikanen die ondanks hun eetlust toch niet vergeten hun stem uit te brengen. De publieksprijs gaat naar de Chinezen - een sprookjesachtig werk met leeuwen en een meisje met vlechten en ballen - leve de Amerikaanse smaak! De kunstenaars jureren elkaar. De eerste prijs is voor de Argentijnen - een technisch hoogstandje met humor. De tweede prijs gaat naar de Japanners - originaliteit en SPIJS EN DRANK SALON discipline. Derde wordt China - wie verzint het? Foto's, felicitaties, afscheidsfeest. Elke captain of the team mag een dankwoord zeggen. Onze taalkennis is in de week zo vooruit gegaan dat wij een act uitvoeren in alle aanwezige talen. Totale verbijstering. Visitekaartjes vliegen door de lucht, cadeautjes worden uitgedeeld. Een enerverende week. En ook nog zonder vertraging weer thuis. Beaty Czetö Patricia Elsakkers Ineke Roelfzema

Musis | 2000 | | pagina 133