mm Kor Kegel 2 De open dag van de Vrije Academie maakte Beaty Czetö heel opgetogen. Onverwachts hadden veel cursisten zich bij haar ingeschreven om etsen te leren, etsen! - een ambacht waarvoor de laatste tijd niet zo veel animo meer bestond (ingewikkelde techniek). Maar nu was er te véél aanbod! Beaty was de enige niet, die vrolijk terugkeek op de open dag van 15 april. Het was aan de Oosthavenkade weer zo'n ouderwets gezellige dag geweest. In alle leslokalen en in de centrale hal wemelde het van de bezoekers. De cursisten exposeerden er hun werk, keramiek, schilderijen, foto's, zeefdrukken - en er zaten echt juweeltjes tussen. De belangstelling was overweldigend, de hele dag. Constant druk. Constant geanimeerd, dynamisch. Familie en vrienden van de cursisten kwamen kijken. En er waren opvallend veel bezoekers die er voor het eerst waren - en zich verwonderden. De verwondering van de nieuwkomers spreekt voor zich. De Vrije Academie is een prachtplek. Een broedplaats, een ontmoetingsplek. Een leerschool, prikkelend en uitdagend. Het is een voorrecht om er les te krijgen en les te geven en wij mogen allemaal jaloers zijn op Henk Horsten, die directeur van dit walhalla is. Vlaardingen kan trots zijn op deze unieke voorziening, waar bijna een kwart van de cursisten afkomstig is uit Schiedam en Maassluis. Want in die steden bestaat zoiets niet. G een vage nieuwbouwplannen meer," schrijft Henk Horsten in het programmaboekje 2000- 2001. Het klinkt opgelucht en dat mag ook wel. Te lang hebben de accommodatieproblemen van enkele Vlaardingse instellingen geleid tot een scenario van gespeelde eenheid in verscheidenheid, waarbij de Stadsgehoor zaal, de Vrije Academie, de gemeentelijke i =0 C: rn CD rn BEVRIJD EN BEVRIJDEND 163 Musis

Musis | 2000 | | pagina 163