205 Musis het Groenstructuurplan anno 1995 en lering trekkend uit het in gang zijnde ziekenhuisdrama in Bijdorp is: maak nu eens snel werk van het bij het structuurplan aangekondigde 'Bestemmingsplan Groene Long', dat een planologische bescherming had moeten bieden. Daarin zou geregeld worden wat in de Poldervaart-zone wel en niet mag en hoe de uitwerking zal worden, zodat bij de latere invulling van aanpalende terreinen de groene 'zachte' sector niet steeds het onderspit delft tegenover de harde bestemmingen, het grote geld en bestuurlijk geweld. Bijgaande beelden zijn gebaseerd op de feitelijke maten zoals aangegeven in het Ontwerp-bestemmingsplan Ziekenhuis van november 1999, waarop honderden reacties kwamen. De bebouwing is in contouren weergegeven en om praktische redenen niet aangevuld met alle taluds, spoordijkjes en slootjes. Deze afbeeldingen geven overigens een te rustig beeld, in die zin dat de nabije omgeving van de gebouwen wordt opgevuld met wegen en borden en een serie bijgebouwen die slechts wat miezerig restgroen achterlaten: een strook van twintig meter tussen waterkant en de gebouw-'poten', inclusief oever, fietspad, dijkje, sloot en bestrating voor brandweer/ hulpdiensten. Drie perspectieven in computeranimatie van de Poldervaart met ziekenhuis en parkeergarage vanuit verschillende gezichtspunten. probleem: het ligt net 100 meter buiten het territorium van Schiedam. Zoals Kor Kegel al bespeurt in zijn 'knollenland'-artikel (Musis-februari 2000) lijkt het hele Noordwesthoek verhaal een hoog landjepik-gehalte te gaan krijgen. Dat ligt ook voor de hand. Wat de boodschap voor het Vijfsluizen- gebied zou kunnen zijn, gezien vanuit Vlaardingse burelen- eens in een gezamenlijke grabbelton te deponeren en met een frisse grensoverschrijdende blik rond te zien. Dan zou ook het 'Shell-sportpark' als zeer passende locatie voor het fusieziekenhuis weer aan de orde kunnen komen: veel meer ruimte, beter openbaar vervoer en geen destructieve gevolgen voor de Poldervaart-zone. Maar ja, er is wel een

Musis | 2000 | | pagina 205