359 Musis IJzermans en Co. Direct na de aankoop begon de firma IJzermans het pand aanzienlijk uit te breiden. Men deed dit op een unieke manier. Men het het oude pakhuis gewoon staan waar het stond, maar bouwde er een nieuw pakhuis omheen, dat een verdieping hoger was dan het oude pand en de breedte van een pad aan de zijkant breder! Dit verklaart de niet-symetrische gevel van het pand, want het midden van het voorgaande pand bevindt zich in de linkse deurpartij.Toen de firma IJzermans in 1954 naar Scheveningen verplaatst werd, werd het pakhuis verkocht aan de uit Maassluis afkomstige N.V 'Aspro', die bitumineuze producten vervaardigde. In het pand werden sedertdien diverse firma's gevestigd. Van een autobandenhandel tot een darmenhandel. 124 jaar na de bouw en 108 jaar na de vergroting werd de functie van het pand gewijzigd van 'pakhuis voor goederen' in 'woonhuis voor mensen'. Oosthavenkade 56-57 Pakhuis en rederijschuur op de noordelijke hoek van de Maasstraat, in 1889 gebouwd door P.H. van Abshoven, behorend bij een sedertdien ontstaan complex pakhuizen en kuipersplaatsen van de Rederij 'Flevo III' aan de noordzijde van de Maasstraat, met het woonhuis van de reders op de andere hoek van die straat. Na het beïndigen van de Firma Van Abshoven rond 1964 werd het pand betrokken door de Meubelhandel Bot. Parallelweg/ Westhavenkade Wilhelminalantaarn' Tot de stichting van deze lantaarn, meestal als 'Kroningslantaarn' bekend, hoewel wij in Nederland géén kroning, maar een inhuldiging van koningen en

Musis | 2000 | | pagina 359