Musis 362 Kon.Wilhelminahaven NZ 2 Na een brand van een voor gaand pakhuis uit 1897 werd in 1916 voor de Dogger maatschappij A. Hoogendijk Jzn. door architect Michiel Brinkman het grote rederij- pand Kon.Wilhelminahaven 2 ontworpen en gebouwd. Na het verlaten van het pand door de Doggermaatschappij wordt het pand voor velerlei andere doeleinden gebruikt. Kon.Wilhelminahaven 11 Visscherijmij. 'Vlaardingen' In 1900 voor de in 1895 opgerichte N.VVisscherij- Maatschappij 'Vlaardingen' gebouwd pakhuis 'met terrein en droogzolders', dat 'naar den eisch van het bedrijf ingericht, in een dringende behoefte voorzag'. Kon. Wilhelminahaven ZOZ 1 Op 23 september 1915 vroeg de Vlaardingse architect A. Maarleveld Az. een stuk grond aan de zuid-oostzijde van de Kon. Wilhelminahaven in erfpacht om daarop te stichten een haringpakkerij met rederijzolders, kantoor en kuiperij. Op 19 oktober van hetzelfde jaar verzocht hij deze erfpachtsgrond op naam te stellen van de reder Alewijn Verboon. Het omvangrijke pakhuis moest binnen een jaar na datum gereed zijn. Na het verval van de visserij kwam het pand in handen van de N.V Nieuwe Matex. Kon. Wilhelminahaven ZZ 20 Het pakhuis met rokerij en drogerij Kon.Wilhelmina haven ZZ 20 werd in 1913 gesticht door de reder Joost Pot Az. Later kwam dit pand in handen van de rederij Kwakkelstein. voor die tijd moderne ont werp daarvoor werd geleverd door de Vlaardingse architect A. Maarleveld Az. De hard stenen gevelsteen met een zeilend hoekerschip en de tekst '1673 De Jagerij 1912' die de herinnering aan de Jagerij levend houdt werd vervaardigd door de eveneens Vlaardingse beeldhouwer Govert van Brandwijk. Op nummer 73 bevindt zich het uit 1915 stammende dubbele rederijpakhuis van de firma Hoogendijk en Vriens, eveneens een ontwerp van Arij Maarleveld.

Musis | 2000 | | pagina 362