Kor Kegel 369 Musis „Ik ben op de Hoogstraat geweest. voor is. De politiek ging er niet op in, „Je kwam zeker huilend thuis? bang voor bezwaren van de gevestigde middenstand. En twee jaar na de waarschuwing in Musis dat de Hoogstraat meer nodig heeft dan nieuwe bestrating, is het gemeentebestuur van Schiedam er nu ook achter, dat helaas verzuimd is om de ondernemers en beleggers te verleiden tot een gezamenlijk aanvalsplan. Met de nieuwe bestrating had de gemeente investeringen in gevels en winkelpuien moeten uitlokken. Maar de gemeente het het bedrijfsleven te vrij. Het nieuwe ~':4ï9§Ê§m 15^ f ill yj J j 111 II-:--; I:';---" KIJK OMHOOGSTRAAT plaveisel verphchtte weer eens tot niets. Toch is de Hoogstraat niet verloren. Je moet er doorheen kunnen kijken. Het wordt een zware klus, maar je moet er doorheen kijken. Vijf maatregelen kunnen de Hoogstraat oppeppen. De eerste opgave is: omhoog kijken. Dan zie je vanzelf wat er misgegaan is met de Hoogstraat. Op de eerste verdieping zie je volop authentieke hjst-, hals-, punt en tuitgevels. Ze hebben niets van doen met de winkels op de begane grond. De Hoogstraat doet denken aan zo'n kinderboek met halve bladzijden, waarbij je verschillende hoofden op verschillende lichamen kunt plaatsen. Het gezicht van een statige, vriendehjke dame op een kwabbend hoerenlijf, dat is de Hoogstraat. Maatregel één is dus: herstel de winkelpuien. De ondernemers en eigenaren in onroerend goed zouden eens bij Jan van der Steen op de Westerkade kunnen kijken. De maker van toneelattributen heeft eigenhandig de branderij gevel in oude luister hersteld. Restauratie is waar de Hoogstraat ook om vraagt. De winkelfunctie van de Hoogstraat is overtrokken. Het is al eerder betoogd: De Hoogstraat in Schiedam dreigt een soap-serie van gemiste kansen te worden. Ideeën waren er genoeg. Stichting Kunstwerkt bood in 1998 aan om in artistieke ontwerpen te beklemtonen wat de Hoogstraat nog aan mogelijkheden heeft. Het Centrummanagement ging niet op het aanbod in, bang voor wilde creativiteit. Bij de Kunstestafette 2000 kwamen Peter Hellemons en Marcel Warmenhoven met de suggestie om op de Hoogstraat tweedehandszaken te concentreren, omdat in grote steden in het buitenland blijkt dat daar een markt

Musis | 2000 | | pagina 369