Op de eerste verdieping zie je volop authentieke lijst-, hals-, punt en tuitgevels. 372 Musis Amsterdamser zal worden. Het leidt bovendien niet tot verkeersoverlast. Een parkeergarage in de omgeving van de Korte Haven of de Westmolenstraat zou wel hinder veroorzaken. De vijfde maatregel is versterking van het toeristisch element. Wanneer de autonome ontwikkeling van kunsthandels en galeries rond de Lange Haven zich doorzet, het bouwplan- Westmolenstraat eens wordt uitgevoerd en ook oude pakhuizen in de 'Schil' langs de Westvest een nieuwe bestemming krijgen, zit het met de levendigheid in dit stuk Schiedam wel goed. De Hoogstraat is dan de belangrijkste verbinding tussen het ABC-warenhuis en de Dam en tussen de Broersvest/Koemarkt en de Parkweg/Breedstraat-garage. Dus het wordt nog wat. „Ik ben op de Hoogstraat geweest." „Je kwam zeker huilend thuis, omdat je er niet tijdig geïnvesteerd hebt?" functie van het Spinhuispad als schakel tussen de binnenstad en wijk Nieuwland hersteld worden. Daarbij is het wel van belang dat de reizigers tussen metrostation en werkplek kunnen winkelen; behalve de Parkweg en de Grote Markt moet ook het Spinhuispad wat te bieden hebben. Voor de automobilisten zijn eveneens nieuwe voorzieningen nodig. Een parkeergarage onder de Korte Haven is niet alleen een belachehjk dure ingreep, met alle risico's vandien voor de grachtenpanden, maar ligt ook op een verkeerde plek. Het zou veel verstandiger zijn om de brandweerkazerne te verplaatsen en om op de vrijkomende ruimte aan de Breedstraat een parkeergarage te bouwen, die dan wel architectonisch bekwaam moet worden ingepast. Een garage op deze plek staat op loopafstand naar Jan des Bouvrie, naar de Hoogstraat, naar de Dam én naar de molens. Een parkeervoorziening op deze plek bevordert het gebruik van het oudste stukje stad rond de Schie, het Zakkendragershuisje en de Oude Sluis, waardoor het hier gezelliger,

Musis | 2000 | | pagina 372