AMBITIES EN TOEGEVOEGDE WAAGDE Toch zou het verkeerd zijn te veronderstellen dat H. Hofland als eigenaar van hét reform hu is van Schiedam pessimistisch is over deze stad, het gemeentebestuur, de ambitieuze plannen die bij tientallen aan de middenstand worden gepresenteerd en de houding van de ondernemers in de binnenstad. Hans van der Sloot FRAHS.a,THl£riEH je onaangekondigd een grootwinkelbedrijf voor je deur of een discount of een andere stunter. In het gemeentelijk beleid ten aanzien van het midden- en kleinbedrijf en de detailhandel kun je geen enkele hjn ontdekken. En al helemaal niet in het voornemen om het winkelgebied dan maar te verkleinen en de handel te concentreren op die paar plekken die het gemeentebestuur nog moet uitdokteren. Er wordt een plan gemaakt door externe adviseurs of door ambtenaren die om vijf uur savonds de deur achter Schiedam dichttrekken. 'Het gemeentebestuur', zegt hij,'legt alleen de verkeerde accenten. Er wordt aan één stuk door gesproken over herwaardering, over kernwinkelgebieden, over functionaliteit en invulling van verknipte omlopen met horeca en specialistische winkels. Er gaat geen dag voorbij of je leest wel ergens een verhaal over hoe de toeristische aantrekkelijkheden van Schiedam moeten worden vergroot. Plus datje alle mogelijke aanbevelingen krijgt om je uitstrahng te vergroting, je aan te sluiten bij dat meubelpaleis van Jan des Bouvrie, een aandeel te leveren in het aantrekken van passanten en je te onderscheiden als speciaalzaak. Dat laatste is nieuw. Alsof het zo gemakkelijk is om je als specialist te profileren. Op hetzelfde ogenblik datje investeert, krijg

Musis | 2000 | | pagina 375