Musis 6 Paul van Oort en Sandor Gora waarom ter wille van de goodwill en publiciteit aan derden teveel werd toegestaan. Gezien de florissante positie van het theater moet men daaraan niet al teveel gewicht willen hechten. Omgerekend bestuur benoemde directeur echter diepgaand van mening. Bij zijn aantreden heeft Paul van Oort het voorlopige beleidsplan herschreven tot een definitieve versie, waarin ook de wederzijdse financiële verantwoordelijkheden van theaterbestuur geformuleerd. Dat aan de verplichtingen kan worden voldaan, is vastgesteld door het onafhankelijke onderzoeksbureau R&H, dat gespecialiseerd is in theater- en evenementenexploitaties. Het bureau legde de bevindingen betreffende de financiële positie van het theater en de exploitatie over de afgelopen jaren vast in een advies dat door alle partijen als bindend is aanvaard. Kort gezegd kwamen de conclusies hierop neer dat de financiële tegemoetkoming van de gemeente voldoende is als het theater marktconform haar commerciële diensten aan derden aanbiedt. Als de juiste kengetallen worden gehanteerd behoeven en zullen er geen financiële problemen ontstaan. Hiermee werd gelijk een antwoord gegeven op de allang gestelde vraag hoe het theater dan een tekort heeft kunnen opbouwen van enkele honderdduizenden guldens. Het antwoord op die vraag moet worden gezocht in een al te ruimhartig beleid, naar bezoekersaantallen en opgebouwd krediet praten we over een bedrag dat groot maar in het licht van vergelijkbare begrotingen - niet onoverkomelijk is. Mits de afspraak kan worden gemaakt dat het hierbij blijft. Daarover was het advies van R&H glashelder en dat was ook een eis van het gemeentebestuur. Over de oorzaken van het tekort en de manieren waarop dit wel of niet voorkomen kan worden, verschillen het bestuur en de door het gemeente en theater zijn opgenomen. Deze verantwoordelijkheden golden als harde afspraken. Bijgevolg dient voor afwijkingen daarin een gegronde reden te worden opgegeven. Ook het bestuur vroeg daarom. Want hoe de verklaring ook zou luiden, het wederzijds ondertekende beleidsplan verplichtte hiertoe. Jammer is dat zo langzamerhand meer bekend wordt dat deze verschillen

Musis | 2001 | | pagina 6