Vlinder van beton Een straatje van niks Peter de Lange tekening: Theo Gootjes Bewoners van nieuwe stedelijke woonwijken, voelen zich vaak noch stedelingen, noch autochtonen en hebben nauwelijks belangstelling voor de stad waar zij zijn neergestreken. Dit berichtte het Dagblad Trouw onlangs na een uitgebreid onderzoek in tien Nederlandse gemeenten. Goede verbindingen met het werk en de aanwezigheid van een buitensteeds winkelcentrum zijn belangrijker elementen. Voor Woudhoek en Spaland gelden geen andere maatstaven. En al helemaal niet waar internationale bedrijven flats en eengezinshuizen op vinexlocaties hebben aangekocht als tijdelijk onderkomen voor hun jobhunters. Maar wat heeft een carrièrebeluste baantjesjager, welks leven bestaat bij de gratie van promotie, snelle auto's, een overgevulde palmtop-organizer en dure vakanties, ook in uitgerekend in Vlaardingen of Schiedam te zoeken Musis 182 mailto: [paul@ptalk.com] schiedam zondag 4 februari 2001 13:02 Sorry Paul, ik kan volgende week helaas niet op je ski-party komen. Calgary in de winter is altijd leuk maar ik heb het even te druk. Ik vlieg morgen naar Milaan voor een product meeting en daarna duik ik in Buenos Aires drie dagen het laboratorium in voor de laatste tests met een nieuwe kunstvezel. Daar is iets eigenaardigs mee aan de hand en ik moet uitvissen wat. Je weet dat we werken aan een nieuw hemd. De vezel die we daarvoor hebben laten ontwikkelen is wel soepel, maar (nog) niet kleurvast. Bij proeven met verschillende soorten verf bleek dat maar één bepaalde nuance wit een constante kleurkwaliteit geeft. Ik wil eerst weten over welke soort wit we het hebben.

Musis | 2001 | | pagina 182