Pa en ma hebben beloofd dat ze mijn huis snel komen bekijken. Ik vraag me af of het de reis waard is. Er wordt hier alleen maar gewoond. Om te leven moet je ergens anders Ik ga 'm onder de microscoop bestuderen en als hij niet zo blank is als de sneeuw waar jij straks je vegaardagsfeestje viert, hoeft het voor mij niet. Mijn promotie hangt af van dat hemd. Met iets vaals kan ik bij de branchemanager niet aankomen. Aan mij zal het niet liggen als ons nieuwe merk geen succes wordt. De vraag naar witte overhemden is wereldwijd groter dan die naar wit brood. Als je het juiste product weet te maken, ben je binnen. Jij zit in de IT. Dan weetje, hoe belangrijk een goed overhemd is op beslissende momenten. Er kunnen grote opdrachten vanaf hangen. Met vouwen en kreuken in je shirt kun je het wel schudden. Vooral Amerikanen zijn daar gevoelig voor. En ze hebben gelijk. Hoe kun je vertrouwen hebben in de kwaliteit van een product, als de maker er slordig uitziet? Een goed hemd geeft bovendien zelfvertrouwen. Je maakt sneller contact. Het draagt ook stukken comfortabeler dan zo'n modaal hemmetje dat een uur nadat je het uit de kast hebt ge haald al zweterig aanvoelt. Slechte kleding beïnvloedt je presta ties in negatieve zin. Dat hebben we allemaal laten uitzoeken. Onze nieuwe vezel is kreukvrij, vuil afstotend en lucht doorlatend. Of je nu achter het fornuis staat of de open haard stookt, je overhemd blijft strak en brandschoon. Ik zal je vanuit B. A. een paar proefexemplaren sturen. Draag ze op je vegaardag. Kun je meteen testen welke soorten drank ze zoal verdragen. Grapje. Ik vind het echt jammer dat ik er niet bij ben. Om jou natuurlijk, maar ook om het skiën. Er zijn weinig dingen die ik liever doe. Om mezelf te troosten ga ik straks tennissen met Dave, een leuke jongen van sales, en daarna pakken voor Milaan. 183 Musis Volgende keer iets over mijn nieuwe flat. Van de verhuizing van Almelo naar Schiedam drie weken geleden heb ik weinig gemerkt, alles werd voor me geregeld. Ik stapte in Almelo met wat persoonlijke spullen in de auto en reed hierheen. Daarna hoefde ik alleen maar de sleutel op te halen bij de makelaar. Dat was de hele verhuizing. Zelfs de meubels stonden nagenoeg op de juiste plaats (ik had alles vooraf uitgekiend op de computer en de verhuizers een print meegegeven). Ik woon aan de Vuurvlinderhof, maar ik betwijfel of je hier zelfs maar koolwitjes ziet. Geen boom te zien, alleen asfalt en lantaarn palen. Ik ben geen natuurmens, maar waar ik ook woon, ik vergelijk de omgeving onwillekeurig met onze tuin in Almelo. Verlang jij nooit terug naar de schommel tussen de appelbomen? Pa en ma hebben beloofd dat ze mijn huis snel komen bekijken. Ik vraag me af of het de reis waard is. Er wordt hier alleen maar gewoond. Om te leven moetje ergens anders zijn. Blijf jij dus nog maar een paar jaar in dat coole Calgary! Ik beloof dat ik je binnenkort kom opzoeken. Nu vast Happy Birthday van je zussie Diana. mailto: [davyg@boredonline.com.uk] hiltonhannover zaterdag 10 februari 2001 19.52 Dave! Ik heb bijna niks van Buenos Aires gezien, ik moest meteen door naar Hannover, congressen, dus die das hou je tegoed. Zitje er dringend om verlegen, koop dan voor nood iets in Rotterdam. Uiterlijk volgende maand moet ik weer naar Argentinië, en dan hoop ik meer tijd te hebben voor uitgaan en shoppen. Het adres van jouw dassenwinkel heb ik in m'n agenda gezet. Met een uitroepteken, want ik vind je wel hef, al rijd je in de verkeerde auto. Wie koopt er nou eenVectra? Burgerlijker kan niet. Geen leuke das die daarbij past. Jim (van Development Control) is op het congres enorm tekeer gegaan tegen de Koreanen. Volgens hem verpesten ze de markt met hun konda. Hij wil een exportverbod op die rommel en het liefst ook op alle andere katoenpulp uit Azië. Om te laten zien over welk inferieur spul we het hebben, hield hij een broek op die er op het eerste gezicht stevig uitzag, maar die hij met één beweging in twee stukken scheurde. Hetzelfde deed hij met een paar shirts en een zomerjurkje. 'Het papier dat ze voor telefoonboeken gebruiken is van betere kwaliteit. Leg zo'n konda-drol een half uur in het water en er blijft niets van over behalve een teiltje snotterige vlokken in een hoop kleurstof. En dat durven ze als kleding te verkopen! Als je echt een hekel aan iemand hebt, moetje 'm van die witte sportsokken cadeau doen. Die van zes paar voor een tientje uit de textielsuper. Gegarandeerd dat hij na één keer dragen alleen gaten aan z'n voeten heeft.' En zo ging Jim nog een tijdje door. Hij werd steeds roder. We lagen allemaal in een deuk. Over het resultaat van de tests met ons eigen textielkindje in BA hoor je meer als ik thuis ben. Alles ging boven verwach ting. Nog wat kleinigheden rechtzetten en we hebben een eersteklas hit. Dat wordt scoren, baby! Zal ik van mijn bonus een fatsoenlijke auto voor je kopen? Haha! Overmorgen ben ik in Schiedam. Zoek jij op internet maar vast een goed restaurant. Anders wijken we uit naar Rotterdam. We kunnen natuurlijk ook thuis lekker loungen. Hoe goed ben jij in koken? Zoen van Diaan. mailto: [lizbiz@hotmail.com] Schiedam zaterdag 17 februari 2001 12:04 Ha Liz! Wat leuk weer iets van jou te horen! En nog wel vanuit Porto, of all places! Wat een fantastisch huis heb je! Vooral dat zonnige balkon lijkt me wel wat. Ben je er dikwijls, of moetje net als ik veel op reis? Zal haast wel, als je port promoot. Hoe kom je er in vredesnaam bij om juist voor dat product te kiezen? Dat goedje hoort toch thuis in een andere eeuw? Ik associeer het altijd met butlers en jachtpartijen en mist en gesprongen adertjes in een rood gezicht. In ieder geval iets voor een koud klimaat waar ze Engels spreken. Nee, van de andere meiden van de opleiding hoor ik nooit iets. In dit vak kom je elkaar ook niet zo snel tegen, conceptontwikkeling vind je in alle branches. Het leuke is datje er alle kanten mee uit kunt, het nadeel dat alles vluchtig blijft. Ik heb eerst een natuurproject gedaan (met galloways), toen vouwwagens en daarna ben ik in de hemden gegaan. Deze baan bevalt me tot nu toe het best. Lekker clean. Ik ben één keer in Porto geweest, met een vriend naar een concert. Ik herinner me dat er op sommige plaatsen in de stad een zware alcohollucht hing. Is dat nog steeds zo? Misschien hebben we dan toch iets gemeenschappelijks. Ik woon Imar f W t CuM it I I €J S

Musis | 2001 | | pagina 183