Een beeld van een woning Foto's Bert van Bommel 281 Musis Museumwoning Vondelstraat. Deze woning is tijdelijk ingericht alsof er sinds de bouw en eerste inrichting van de woning in de jaren dertig van de twintigste eeuw niets meer is gewijzigd. Woonkamer. In een wereld waarin de televisie nog niet was uitgevonden en de radio nog niet de brede keuze aan zenders van tegenwoordig kende, was de tafel de centrale plaats van het gezin. Rond de tafel, meestal de enige redelijk verlichte plek s avonds, werd thee gedronken (de theemuts staat al klaar) en werden spelletjes gespeeld (zoals, zo bhjkt uit de gereedstaande doos) ganzenbord. Boven de schoorsteen hangt, diagonaal, een fraaie doek. Om de kolenkachel bij tijd en wijle bij te kunnen vullen staat de kolenkit gereed. Om de kachel een rekje, om het wasgoed te drogen. Met een vijftal klokken is dit interieur wellicht wel wat overbedeeld Westhavenkade 53/54. Huis met de lindeboom. Gebouwd kort voor 1744 voor Abraham van der Linden. In 1871 werd hier het postkantoor gevestigd en drie jaar later werd het gebouw door het rijk aangekocht. Omdat het pand voor post (en later ook telegrafie) te klein werd is het in 1907 grotendeels afgebroken en in vergrote vorm herbouwd, naar plannen van rijksbouwmeester Knuttel. De 'post' bleef hier gevestigd tot 1937, het jaar waarin het door Rijksgebouwendienst-architect Robbers ontworpen postkantoor aan de Westhavenkade werd opgeleverd. De Rijksgebouwendienst vestigde het belastingkantoor in dit gebouw. In 1963 verhuisde deze dienst naar het door Frank Groot, architect bij de Rijksgebouwendienst, ontworpen belastingkantoor op de hoek van de Parallelweg gereed kwam. In 1971 vestigde de gemeente, die inmiddels het pand van het rijk had gekocht, hier het Museum voor de Nederlandse Zeevisserij. Schouw en plafond van de stijlkamer op de verdieping. Bert van Bommel een buitenkans. Meestal gericht op het exterieur van Vlaardings historisch bouwkundig bezit, was het hem nu vergund een blik achter de voordeur te werpen. Uit de vele woningen die op zaterdag 8 september voor het publiek worden opgesteld, koos hij de volgende voorbeelden Vanzelfsprekend is deze open monumentendag met als nationaal thema Huis en haard voor

Musis | 2001 | | pagina 281