Musis 282 Maassluissedijk 9, voormalige pastorie. Deel van een breed pand aan de zuidzijde van de Maassluisedijk, nabij de Markt. Gebouwd in 1881 als pastorieën en kantoor van de Nederlands Hervormde Gemeente Vlaardingen. Dit woonhuis is geruime tijd in gebruik geweest als woning en praktijk van een huisarts. In het huis zijn nog tal van restanten van de oorspronkelijke uitmonstering van het interieur aanwezig. Kamer links voor op de bel-etage. Stucplafond en stucafwerking schoorsteenmantel. Natuurstenen schouw.Vensters met vensterluiken. Hoogstraat 69.Woonhuis uit het einde van de negentiende eeuw. In het interieur zijn nog veel elementen van de oorspronkelijke afwerking aanwezig. Slaapkamer eerste verdieping voor. Hier is het originele stucplafond en de oorspronkelijke stookplaats nog aanwezig. Bijzonder is ook de wastafel, links van de schoorsteen. Deze luxe wastafel (in de oorspronkelijke betekenis van het woord) zal van rond 1920 stammen en is dus later aangebracht. Gang op de begane grond. Zoals vaak gebeurde bij laat negentiende eeuwse huizen van deze allure, is de gangvloer belegd met grote platen wit, grijsgeaderd marmer. De muren hebben een lambri. Het voorste deel van de gang is met een deur afgezonderd tot tochtportaal. De tochtdeur is voorzien van fraai gestraald glas, het bovenlicht van glas in lood. De opstelling van de trap, dwars op de gang, komt wel vaker voor bij huizen uit deze tijd. De trap bevindt zich hier op de scheiding tussen voor- en achterkamer; in het verlengde van de trap bevond zich een alkoof. Hoogstraat 205, Sigaren en tabakswinkel en theeschenkerij De Zeeman. Huis, waarschijnlijk kort na de stadsbrand van 1574 opgetrokken; huidig voorkomen uit verbouwingen van 1634 en circa 1934, toen de winkelinrichting tot stand kwam (mogelijk een oudere inrichting, die hierheen is overgebracht).Winkel met de fraaie, oude winkelinrichting.

Musis | 2001 | | pagina 282