het Arsenaa Musis 284 Een schitterende ambiance. Maar daarvan waren alle Schiedammers allang doordrongen toen bekend werd dat Jan des Bouvrie en het Schiedamse Bremamax Beheer en Beleggingen b.v. vergevorderde plannen hadden om van de Korenbeurs en in een later stadium van de befaamde panden van de vroegere drukkerij Roelants en de Gemeentelijke openbare Bibliotheek een toonaange vend designcentrum te maken. Wie het Arsenaal in Naarden inmiddels kende, kon zich een voorstelling maken van hetgeen hij verwachten mocht: een samenspel van onderne mingen op het hoogste kwaliteitsniveau, aantrek kelijke presentaties van de actuele stromingen in interieurinrichting en design en dit geheel weer geplaatst in het kader van culinaire verfijning. Schiedam kent daarbij nog een unieke combinatie temeer. Boven het monumentale drukkerijpand worden een aantal luxe appartementen gereali seerd. Hiervoor is de belangstelling groot, want de drie panden waarin het Arsenaal/de Korenbeurs gevestigd is, vormen het meest gewaardeerde, meest gefotografeerde deel van het historische stadshart. Zowel het uitzicht als het aanzicht zijn uniek. Het complex ligt tussen de Oude en de Nieuwe Sluis aan weerszijden van de Korte Haven. Het is een en al stedenschoon dat de klok slaat in een omgeving die wordt gedomineerd door de gebeeldhouwde, stoere lijnen van de Korenbeurs, de karakteristieke ronde bruggen en fraai gerestaureerde zeilschepen die hier een lig plaats wordt geboden. Over de hoogte van het voorzieningenpeil behoeft geen twijfel te bestaan. De appartementen vormen een eenheid met een designcentrum van internationale allure. Aan representativiteit en comfort is dan ook alle aan dacht besteed. Het geheel is tot stand gebracht in nauwe samenwerking met Jan des Bouvrie en gewaakt is ervoor dat de historische elementen zorgvuldig worden geconserveerd. Elk van de drie gebouwen is op een bijzondere wijze verbonden met de geschiedenis van Schiedam. In de Korenbeurs weerspiegelt zich de rijkdom van de achttiende eeuwse brandersstad waaruit de jenever naar alle hoeken van de wereld werd verscheept. Hier verzamelden zich de bran ders en distillateurs en bespraken de goede zaken die werden gedaan. De voormalige bibliotheek: een vroeger patriciërshuis was als bolwerk van studie en cultuur een geschenk aan de burgerij van de rijke brander en weldoener M.C.M. de Groot. In het Roelantspand tenslotte werden de mooiste boeken gedrukt waaronder de even zeld zame als kostbare speciale edities van Charles

Musis | 2001 | | pagina 284