405 Musis kent en ook beseft welke functies de beeldende kunst in bedrijven moet en zou kunnen vervullen. Als galerie stelde hij en zijn partner Lilian Euser zich voor dat deze vooral hun eigen smaak moest vertegenwoordigen en voldoende breed van opzet moest zijn om een groter publiek te boeien. Dat betekende veel werken aantrekken van een grote groep kunstenaars en deze zo ruim mogelijk exposeren. Een andere opstelling dus dan de meeste galeries, die naast hun solo exposities van een kunstenaar waarop ze speciaal de aandacht willen vestigen, hun portefeuille onderhouden en gedoseerd aandacht besteden aan persoonlijke ontwikkelingen en richtingen. Ook wat dienstverlening op het gebied van kunstaankoop en kunstverhuur betreft, huldigt Voute eigen opvattingen. Z'n markt toekomstige markt kennend wist hij dat vele ondernemers best willen getuigen van hun culturele interesse en smaak, maar dat ze de voorkeur geven aan huren boven kopen. Ook worden adviezen gevraagd over het beleggen in kunst, hetgeen hij met evenveel overtuiging als reserve doet. 'Het is heel moeilijk om te bepalen', zegt hij,'wat de toekomstige waarde en waardestijging van kunst zal zijn. De echte verzamelaars daargelaten, heeft het pubhek soms ook een ongenuanceerde voorstelling van de waardestijging van hedendaagse kunst. Het is geen pakket aandelen. Je kunt op kunst ook geen vermoedelijke progressie baseren zoals op aandelen of obligaties. Beleggen in kunst kent een veel grotere risicofactor en mijn advies komt er eigenlijk toch altijd op neer datje je eigen smaak moet volgen. Wel is het natuurlijk mogelijk om met je chënt te overleggen of het een verantwoorde aanschaf betreft en of de gevraagde prijzen daarmee in overeenstemming zijn. Adviseren in beleggen komt er vaak op neer datje behulpzaam bent bij het verantwoord opzetten van een collectie'. Wat de persoonlijke smaak van Edwin Voute en Lilian Euser is, maakt Artipico in elk geval direct duidelijk. Ze houden van kleur en van kunst waaraan veel werk en aandacht is besteed. Onder de kunstenaars die door de galerie worden vertegenwoordigd bevinden zich ook al meerdere Schiedamse namen of namen van kunstenaars die hier een ruime bekendheid genieten zoals René Vaandrager, Clemens Briels, Joop Polder, Eric van Solm, René Jacobs, Ineke Calis, Bregje van den Berg, Lize Vermeulen, Bob Kemper, Henk van Vessem, Vincent Botella, Frits Kloppers, Jacques Tange, Mechteld Feijtel, Carla van den Heuvel en Bert Nienhuis. Het is een rijke verzameling die ook bijna in z'n totaliteit de ruimte aan de Grote Markt vult.Voute: 'Als je voortdurend bezig bent met kunst, dan wil je graag zoveel mogelijk moois om je heen. Kunst houdt me al m'n leven lang bezig. En dat wil ik laten zien ook aan iedereen die er net als ik even enthousiast over is'.

Musis | 2001 | | pagina 405