et mClticultureel - I fr de 1 pkale,regionale en 11 Musis douche en ruime (dichte) keuken? Ook de wens om met een groep gelijkgezinde ouderen bij elkaar te wonen is heel legi tiem, maar op zich niet anders dan de ouderenhuizen met bijvoorbeeld het predikaat 'katholiek', 'zeemanshuis', 'protestant' enz. (hoewel de zuilen een beetje verdwijnen natuurlijk). Met andere woorden: Woonplus Schiedam verbindt aan de brief van Remkes geen nieuwe gevolgtrekkingen en houdt het erbij om vanuit z'n lokale verantwoordelijkheid na te denken over ontwikkelingen op het gebied van (ver-) nieuwbouw. Rekening wordt door Woonplus gehouden met de koopbehoefte. Dit kan betekenen dat bij afwegingen bij het verkoopbeleid van woningen van Woonplus meer gekeken kan worden welke woningcomplexen thans worden bewoond door deze groep en hoe groot de wens tot aankoop is. Verder wil de corporatie bij nieuwbouw in Nieuwland vooral letten op ruime, aantrekkelijke plattegronden, waarin een verschil' is aangegeven, liggen de verschillen in wensen en behoeften op het individuele niveau. Waterweg Wonen ziet daarom meer in 'aanpasbaar bouwen', individuele keuze vrijheid in het inrichten van woningen en in dienstverlening op maat. Om dit nader in te vullen heeft de corporatie in het strate gisch voorraadbeleid drie woonconcepten benoemd: 'klassiek huren, zorgeloos wonen en ruimte voor vrijheid. Deze con cepten bieden een variëteit in type woningen, uitrustings niveaus, dienstverlening en mate van keuzevrijheid. Op deze manier denkt Waterweg Wonen een bijdrage te kunnen leveren aan de tevredenheid van haar huurders waaronder allochtone bewoners. Waterweg Wonen heeft tot nu toe geen specifieke woonbeleving en/of woonwensen onderzoeken uitgevoerd. Wel worden zogenaamde exit-interviews afgenomen zodat de organisatie wat meer inzicht krijgt waarom bewoners dichte keuken is begrepen (of de mogelijkheid om deze dicht te zetten), een ruime woonkamer en een toilet dat apart staat van badkamer enz. Woonplus verwacht dat met name in het gebied rondom de Goeman Borgesiuslaan veel buurtbewoners en dus ook allochtonen hun woning zullen willen kopen. Waterweg Wonen is van mening dat het in dit tijdperk van individuele keuzevrijheid niet eenvoudig is om woningen en diensten specifiek af te stemmen op allochtonen of andere groepen. Zoals in het jaarverslag over 2000;'Een wereld van vertrekken. Daarnaast wordt per 4 jaar het Woning Behoefte Onderzoek (WBO) uitgevoerd. Binnen de stedelijke vernieuwingswijken zullen komende jaren verschillende woonwens-onderzoeken worden gehouden. In de stedelijke vernieuwingswijken is het kwantum allochtonen procentueel hoger dan in andere wijken in Vlaardingen. Uit het hierboven beschreven onderzoek meent Waterweg Wonen reeds een helder beeld te hebben van de wensen en belevingen betreffende het wonen onder allochtonen.

Musis | 2002 | | pagina 11