Deze filialen sluiten zou betekenen dat je de bijdrage aan de persoonlijke ontplooiing van alle Schie Musis 24 van achterstanden op het gebied van informatie, cultuur en communicatie als een belangrijke opdracht en heeft ze in het organiseren van forumactiviteiten en al dan niet actualiteit gebonden tentoonstellingen een democratische missie. De bibliotheek dient daartoe een zo laag mogelijke drempel te hebben, en onpartijdigheid en betrouwbaarheid uit te stralen vanuit een professionele organisatie die alle deskundigheid heeft om de bezoekers bij te staan. faciliteiten gebruik moeten mogen maken. Ook de individuele verzamelaar die zijn trotse bezit tentoon wil stellen, de vereniging die aandacht vraagt voor activiteiten en de school die een project heeft uitgevoerd dat grotere belangstelling verdient. De initiatieven behoeven niet bij de staf van de bibliotheek te liggen. Liever niet zelfs. De bibliotheek dient een ontmoetingsplaats te zijn, een forum waartoe iedereen toegang heeft. Een eerste stap is reeds gezet met een koffiehoek, waarin overigens nog geen versnaperingen verkrijgbaar zijn en daarom gemakshalve éen ontmoetingsplek' wordt genoemd. Hier lezen kinderen voor uit hun eigen werk, kunnen gesprekken kunnen worden gevoerd, maar gaat straks ook het politiek café van start. Daarbij zal het niet behoeven te blijven. Gesproken wordt over een architectuurcafé, terwijl een regelmatig onderling treffen van verenigingsbesturen al evenmin ondenkbaar is. Visser ziet het organiseren van dergelijke activiteiten als onderdeel van de onlangs geformuleerde 'missie en aanbod' van de bibliotheek. Als eerste taak wordt daarin het bevorderen van de toegankehjkheid van de informatie en het boekenbezit genoemd. Daarnaast beschouwt de bibliotheek het bestrijden Karin Visser is een gedreven bibliothecaris die beseft dat de middelen waarvan de huidige bibliotheek zich kan bedienen aanzienlijk zijn uitgebreid, maar dat de kerntaken desondanks hetzelfde zijn gebleven. Het interesseren van grote groepen Schiedammers, van jongeren en allochtonen in de bibliotheek wil ze bereiken door het bieden van divertissement. Maar dit is slechts een middel tot het doel om de mensen uiteindelijk dichter bij de cultuur in de meest brede zin te betrekken. Visser: 'De bibliotheek moet meer zijn dan een uideenfabriek. Gezelligheid en goede ontvangstmogelijkheden zijn geen op zichzelf staande uitgangspunten. Ze zijn een middel tot het bereiken van zekere doelstellingen. Het leesgedrag van de

Musis | 2002 | | pagina 24