OPEN HUIS Eet haring uitVlaaring betoogt museumdirecteur Jeroen ter Brugge Een ode aan de bestaande architectuur van een volkswijk door Hans van der Sloot Peter de Lange maakte zijn entree in de Vlaardingse bibliotheek met een ruzie die hem uiteindelijk op een vaste aanstelling kwam te staan Boekhandelaar Bert Roodhorst maakte van Den Draak in Vlaardingen een cultureel instituut. Ruud Aret vertelt wat daarvoor komt kijken DeVereenigde Oostindische Compagnie had in de zeventiende- en achttiende eeuw weinig met Vlaardingen en Schiedam te maken. Maar wie zijn toch die man in het gele kostuum op de Nachtwacht en wat deed een Schiedams chirurgijn in Afrika In Frankcland wordt druk gemusiceerd, gezongen en op de potten en pannen geslagen. Hanneke Slechte legde haar oor te luisteren Wordt het niet eens tijd om aan wederopleving van de SG te denken vraagt Kor Kegel zich af Gcr van Veen ontpopt zich als graag gespeelde toneelschrijver, Cornells Pons Voor de thuisblijvers is het motto van een tentoonstelling van Sjef van Duin en Rob Maan Omslag: Vincent Botella Het had in alle kranten gestaan: Schiedammers die met eigen ogen wilden zien hoe politiek en bestuur in deze stad de hand aan het roer houden, waren op 8 juni van harte welkom in de raadszaal en fractiekamers van het Stadskantoor. Met de openbaarheid van bestuur (in ambtelijke taal 'transparantie'), het slechten van drempels, verbeteren van het contact en inzage geven in bestuurlijke processen, werd voortvarend een begin gemaakt. Een welkom aan alle Schiedammers. Niets meer, niets minder. Welnu, de deur stond open. Daarmee was niets miszegd. De raadszaal mocht worden bezichtigd en ook was met sellotape een A4tje aan een zuil bevestigd dat verwees naar de fractiekamers. Maar in die kamers deed geen fractie van zich horen, terwijl de jongste gemeenteraadsverkiezingen daar toch alle aanleiding toe gegeven zouden hebben. De nieuwe pluchebeesten hadden elkaar reeds gevonden en verkeerden inmiddels al in te hoge sferen om nog een eenvoudig burgerman te kunnen waarnemen. Het stadsbestuur werd vertegenwoordigd door Theo Schoenmakers persoonlijk, die nu wethouder en dus in gesprek met belangrijker personen dan het nieuwsgierige aagje dat de bestuurhjke uitnodiging serieus had genomen in het geheel geen aandacht had voor zijn taak als gastheer. 'Eens gegeven blijft gegeven' is het motto in de politiek als het om verantwoording gaat van ingezamelde stemmen en het niet nakomen van de in ruil daarvoor gedane beloften. In de gang wandelde, even lang van baard als van gespreksstof de PvdA-Piggelmee August Klepke met een collega uit het verenigingscircuit. Ook hem ontging de strekking van de dag. Het huis stond open, in zoverre had het nieuwe stadsbestuur niet gejokt. En dus zal er in de eerstvolgende Grotestedennota of komende Zelfanalyse, ongetwijfeld een passage zijn opgenomen waarin het bestuur zelfgenoegzaam gewag maakt van de helaas vruchteloos gebleven - inspanningen om de bevolking méér bij het bestuur te betrekken. Om er vervolgens het zwijgen toe te doen waar bescheiden de vraag wordt gesteld of dit bestuur eigenlijk wel bij de bevolking betrokken is. Nieuw E-mail adres: musis@kabelfoon.nl Musis 223 MUSIS juli/augustus 2002, jaargang 8, no. 7 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede gebied van cultuur en samenleving in Schiedam/Vlaardingen en de regio. Uitgegeven door Stichting MUSIS Schiedam. Redactie: Sjef Henderickx, Henk Horsten, Bert van Kan, Kor Kegel, Henk Slechte, Arij Maarleveld, voorzitter Eindredactie: Hans van der Sloot Redactie- en administratie: Broersvest 75-77, 3111 ED Schiedam, tel./fax. 010 - 4735518 Abonnementen: Door telefonische opgave en storting van (minimaal) 26,- (jaarabonnement 2002) op rekeningnummer 81.33.79.555 Fortis-bank onder vermelding van 'Musis'. Opzeggingen schriftelijk 2 maanden voor beëindiging abonnementsperiode. Advertentie-exploitatie: De Hollandse OndernemingVOF Zetwerk en lithografie: DTPiet Gouda Druk: Drukkerij Mercator Schiedam

Musis | 2002 | | pagina 223