Jos Poell, het Hoofd Welzijn van Frankeland is bezeten van muziek. En des temeer sinds hij heeft ontdekt dat heel wat bewoners die passie op één of andere manier met hem willen delen. De één door wekelijks te gast te zijn in een klassiek programma, waarin video iets kan oproepen van de sfeer van een concertzaal. De ander door enthousiast met keukenattributen te slaan in het 'panklare orkest', een bejaarden- ritmegroep die optredens verzorgt tot in het zuiden van Nederland toe. Zoiets maakt dat je enthousiast wordt. En vanzelfsprekend leidt tot het ontdekken van steeds meer mogelijkheden om muziek in het dagelijkse leven binnen een verzorgingsinstelling te brengen. Zeg 'muziek' en Jos Poell begint te zingen. 243 Musis Is vroeger thuis Op een kwartier afstand lopen van het Schiedamse station, ligt het 'Centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn Frankeland'. Een uitgebreid gebouwencomplex waarin vele voorzieningen van verpleeghuis tot zwembad zijn ondergebracht, welk laatste een onderdeel vormt van de Sport- en Recreatieclub Frankeland. Achter de ramen drinken bejaarden rustig hun kopje thee. Toch vormen zij de spil van een omvangrijk bedrijf waarin het hoofd Welzijn, Jos Poell, inmiddels leiding geeft aan 180 vrijwilligers. Zijn kamer bevindt zich op een centrale plek in het bejaardentehuis, vlakbij de Brasserie Lidwien. Die Brasserie is de vroegere eetzaal die nu als restaurant een heel nieuwe functie heeft en werkelijk het centrum vormt van Frankeland. Behalve voor zijn staf is Poell hét aanspreekpunt voor de vele bejaarden, die hun neus om de hoek van zijn deur steken voor een praatje of voor vragen. De brasserie ziet er trouwens goed verzorgd uit. Duidehjk dat Frankeland waarde hecht aan de hoogste kwaliteitsonderscheiding die de instelling

Musis | 2002 | | pagina 243